[get-banner]
Kedi Bakımı

Anne Kedi Yavruları Emzirmiyor Ne Yapmalıyım?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Anne Kedi Yavruları Emzirmiyor Reddediyor Ne Yapmalıyım?

Anne kedi yavruları emzirmiyor, reddediyor ne yapmalıyım? Diyorsanız; zor bir sorun sizi bekliyor demektir. Siz de bu yazımızı okuyarak; bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.. İşte ayrıntılar!

Her canlı için anne olmak bambaşka bir duygudur. Kediler, anne olduklarında içgüdüsel olarak yapılması gereken tüm davranışları bilmektedirler. Özellikle kediler anne oldukları zaman akıl almaz tavırlar sergileyerek yavrularını korumak isterler. Fakat bu davranışlar her zaman olumlu olarak davranışlara yansıtmamaktadır.

İşte bu durumlardan neredeyse en kötüsü bir anne kedinin yavrularını kabul etmemesidir. Böyle bir durumda akla ilk olarak anne kedi yavruları emzirmiyor, reddediyor ne yapmalıyım sorusu gelmektedir. Peki, anne bir kedi yavrularını neden terk eder? Kediler neden yavrularını kabul etmez? Bu gibi durumlarda uygulanacak adımlar nelerdir? Tüm bu soruların cevapları makalemizde!

Anne Kedi Yavrularını Emzirmiyor Kabul Etmiyor.. İşte Nedenleri;

Anne kedilerin yavrularını terk etmesi ya da kabul etmemesi acımasız bir davranış gibi görülebilir. Fakat kediler için bu davranışın mantıklı yanları vardır. İçgüdüsel olarak hareket eden kediler yavrularını terk etme ya da kabul etmeme durumlarının altında yatan birkaç sebep vardır. Bu sebeplere birkaçı aşağıdaki gibidir.

  • Kediniz genç bir anneyse
  • Yavrularda bir hastalık durumu varsa
  • Yavru kedilerin olması gerekenden çok büyükse,
  • Anne kedinin sütü çok değilse
  • Anne kedideki meme enfeksiyonu
  • Yavru kediler daha fazla ilgi görüyorsa

Bu tip sebepler kedilerin yavrularını terk etmesine ya da yavruları kabul etmemesine sebep olmaktadır.

 

Anne Kedi Yavruları Emzirmiyor
Anne Kedi Yavruları Emzirmiyor

Anne Kedinin Yavruları Kabul Etmemesinin 6 Sebebi

Kedilerin genç bir dönemde annelikle tanışması, annelik duygularının gelişmemesine sebep olmaktadır. Ergenlikte veya çok küçük yaşta anne olan kediler anne olmaya hazır değildir. Bu yüzden yavruları kabul etmez. Kedilerde süt kanallarının tıkanması sonucu oluşan meme enfeksiyonu Mastitis hastalığı annenin bebeklerini kabul etmemesinin bir diğer sebebidir. Çünkü meme emme sırasında bebekler anne kedinin acı çekmesine sebep olmaktadır. Bu durumda anne kediyi veterinere götürülmesi gerekir.

Yavru kedilerde hastalık varsa anne kedi bunu içgüdüsel olarak hissedecek ve yavrularını reddedecektir. Bu durumda yapılacak en iyi işlem bir süt anne bulmak olacaktır. Anne kedi doğum sürecinden sonra ilgiye muhtaçtır. Yavru kedilere anneden daha fazla ilgi gösterilmesi, anne kedinin kıskançlık duygularını devreye sokacaktır. Bu durum, yavruları terk etme eylemi ile son bulacaktır.

Anne kediler sütünün yetersiz olduğunu bilmektedirler. Böyle bir durumda anne kedi yavruları arasında tercih yapacak ve diğer yavrularını terk edecektir. Çünkü diğer yavrulara süt yetirecek ve sağlıklı bir şekilde yetiştirebilecektir. Anne kedi yavruları emzirmiyor ne yapmalıyım sorusunun cevapları bu şekildeydi. Kediler oldukça hassas ve içgüdüleri güçlü hayvanlardır. Bu yüzden yaptıkları hareketlerde mutlaka mantıklı bir sebep olduğunu unutmamalısınız!

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.