[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediyi Lazerle Oynatmak Zararlı Mı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediyi Lazerle Oynatmak Zararlı Mı?

Kediniz ile eğlenerek vakit geçirdiğiniz en güzel zamanlardan birisi onu lazerle uğraştırmaktır. Kediyi lazerle oynatmak zararlı mı diye düşünüyorsanız sizlerin kafasındaki soru işareti bu makaleden sonra kalkacaktır. Kedilerle oyun oynamak kadar eğlenceli fazla şey yoktur. Onları biraz kızdırmak ve onları mutlu etmek oldukça güzel oyun yöntemleridir. Ancak kedilerin lazerle oynaması her ne kadar güzel olsa da tehlikelidir.

Uzun vadede bu problem ortaya çıkar. Bu durum kedi sahiplerini ne yazık ki çok üzecektir. Hem fiziki hem de psikolojik etkileri vardır. Fiziksel anlamda gözlerinde sorunlar oluşacak ve eskisi kadar iyi göremeyecektir. Psikolojik kısım ise biraz daha korkunç bir hal almaktadır.

Anksiyete bozukluğu belirtisi ile kediler psikolojik olarak zarar görürler. Çünkü kediler avcı hayvanlardır. Bu nedenle diğer oyuncakları yakaladıklarında ki etkiyi lazerde göremeyecektir. Bir düşünün elinize koca bir hiç geçse sizde mutsuz olursunuz. Uzun süreli oynamak bu nedenle oldukça sağlıksızdır. Ek olarak da kediniz bir şeyi yakalayamadıktan sonra daha umutsuz bir yapıya bürünecektir.

Kediyi Lazerle Oynatırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kediyi Lazerle Oynatmak

Eğlenceli olduğu kadar zararlı olan bu oyun daha güvenilir olur mu sorusu akla gelmektedir. Mutlulukla söyleyebilirim ki bu sorunun cevabı evettir. Bütün kediler bu oyunu sevmektedir. Siz de kedinizle oynarken; aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz!

  • İlk olarak lazer ışığını kedinizin gözünden uzat tutmalısınız
  • Lazer oyununu abartmadan oynayın ve bu oyun için zaman ayırın
  • Lazer oyunlarının sonunda fiziksel bir şeyler ile kedinizi ödüllendirin

Mesela bu bir oyuncak olabilir. Bu sayede bu tatlı oyun daha güvenli hale gelecektir. Burada ki en önemli husus oyunun sonunda kediye fiziksel anlamda bir şeyler sunabilmektir. Böylece kediniz kendini kandırılmış olarak görmeyecektir.

Kediyi Lazerle Oynatmak

Kediyi Lazerle OynatmakKediler için lazerle oynamak eğlenceli olduğu gibi fiziksel özelliklerini geliştiren bir aktivitedir. Kediyi lazerle oynatmak zararlı mı? Lazerle oynamak beraberinde önemli riskleri de getirecektir. Bundan dolayı bu oyun sırasında dikkat etmek şarttır.  Kedinizle oynarken özenli davrandığınızda onunla güzel bir ömür geçirmeniz de mümkün olur.

Kedinin gözüne lazeri tutmadığınızı varsayarak kediniz bu aktivite sonucu kaslarını çalıştıracaktır. Kediniz bu sayede daha diri kalacak ve daha özgüvenli bir yapıya kavuşacaktır. Tabi ki bu oyunu abartmadan oynarsanız! Her evcil hayvanın spora ihtiyacı vardır. Bu sayede uyuşuk yapılarında çıkacak sizin o görmek istediğiniz hayat enerjisine kavuşacaktır. Kedinizi bu acı tatlı oyun ile sporunu yaptırabilir ve sizlerde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.