[get-banner]
Kedi Bakımı

Böbrek Hastası Kediler İçin Doğru Mama Seçimi

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Böbrek Hastası Kediler İçin Doğru Mama Seçimi

Böbrek Hastası Kediler İçin Doğru Mama SeçimiEvimizin neşesi, evlat yerine koyduğumuz kedilerimizin hastalanması biz sahipleri için oldukça acı vericidir. Onların hasta olmaması için rutin kontrollerini aksatmamız gerekir. Kedilerde birçok hastalık görülmektedir. Kedilerde görülen hastalıklar arasında böbrek rahatsızlığı tedavi edilmezse oldukça ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Eğer böbrek hastası bir kediniz varsa onu özel mamalar ile beslemeniz ve yakından takip etmeniz gerekir. Böbrek hastası kediler için en doğru mama seçimini yapabilmeniz oldukça önemlidir.

Mama konusuna geçmeden önce böbrek hastalığı hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Böbrek rahatsızlıkları daha doğru böbrek yetmezliği sıklıkla kısırlaştırılmış erkek kedilerde ve yaşlı kedilerde görülmektedir. Bu hastalığın en kötüsü de belirtilerin çok sonradan ortaya çıkmasıdır. Böbrek yetmezliği ortaya çıktıktan sonra hastalık kendini göstermeye başlar. Bu hastalığın sebepleri arasında; ilk sırada yanlış mama ile besleme yer almaktadır. Diş hastalıkları, iç hastalıkları gibi faktörlerde böbrek hastalığını tetiklemektedir.

Böbrek Hastası Kediler Hangi Mama İle Beslenmeli?

Böbrek Hastası Kediler Hangi Mama İle Beslenmeli?Böbrek hastası kediler için piyasada birçok özel mama bulunmaktadır. Tabi ki bu mamaların içeriklerinde neler olduğunu iyi analiz etmeniz gerekir. Mamaların fosfor açısından zengin olması oldukça önemlidir. Fosforun yanında magnezyum ve daha az protein içeren mamaları tercih etmelisiniz. Böbrek hastası kediler hangi mama ile beslenmeli? Böbrek hastası bir kediniz varsa hastalığın ne kadar ilerleyip ilerlemediğini bilmeniz gerekir. Tabi ki en doğru teşhisi veteriner hekiminiz koyacaktır.

Böbrek hastalığı artık kronik bir hal almışsa özel kuru mamalardan almanızı tavsiye edebiliriz. Eğer böbrek taşı düşüren bir kediniz var ise de sıvı ağırlıklı mamalar ile beslemenizi önerebiliriz. Çok iyi göründüğünü düşündüğünüz kedinizi birkaç gün içerisinde Allah korusun kaybedebilirsiniz. Çok sık kusan bir kediniz varsa yediğini anında çıkaran veya ishal gibi bir durum yaşanıyorsa anında veterinere gitmeniz gerekir. Böbrek hastası kediniz için en doğru mamalar protein bakımından az fakat fosfor bakımından zengin kuru mamalarıdır.

Böbrek Hastası Kedileri İçin Veteriner Mamaları

Böbrek Hastası Kedileri İçin Veteriner MamalarıBöbrek hastası kediniz varsa mama konusunda en doğrusu böbrek hastalarına özel üretilen kuru mamalardan almanız olacaktır. En doğru mama seçimi için veterinerinize danışabilirsiniz. Piyasada çok sayıda mama markası vardır. İçeriklerini tek tek inceleyip hangisinin böbrek hastalığında kullanılan mama olduğunu araştırabilirsiniz. Böbrek hastası kediler için veteriner mamaları alabilirsiniz.

Veterinerde böbrek hastalığı için özel olarak üretilmiş kuru ve konserve mamalar bulunmaktadır. Bu mamalardan satın alarak, böbrek hastası kedinizi doğru bir şekilde beslenebilirsiniz. Bütün hasta olan kediciklerimize acil şifalar diliyor ve yazımızı burada noktalıyoruz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.