[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Depremi Hisseder mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

kedisesi hisKediler, en ufak titreşime karşı radar gibi duyarlı olan sevimli dostlarımızdır. Özellikle bıyıkları adeta bir anten görevi gördüğü için en ufak çıtırtı sesini bile anında duymaktadır. Hal böyle iken kediler depremi hisseder mi? sorusu hepimizin aklına gelmiştir. Dünyayı sarsan büyük can kayıplarına sebep olan depremleri öncelikle kimsenin yaşamamasını diliyoruz. Kedilerin depremden çok kısa süre önce yüksek yerlere çıktığı ve hissettikleri söylenir. Bunlar sadece varsayımdır. Kedi sahipleri iyi bilir ki kediler zaten yüksekleri seven hayvanlardır. Onları yüksek yerlere çıkmış bir şekilde gördüğümüzde sürekli deprem mi olacak? Endişesi yaşamak da mantıksızdır. Bir kedinin yükseğe çıkmasından hemen sonra deprem oluyorsa bu ya bir rastlantıdır ya da gerçekten de hissetmiştir.

Kediler Deprem Öncesi Farklı Davranışlar Sergiler mi?

kedisesi his 2Kedilerin depremi hissedip hissetmedikleri hala tam olarak netleşmemiştir. Özellikle Japon bilim adamları bu konuda kedilerin depremi hissettiğini söylemektedir. Kedilerin farklı davranışlar sergilemesi deprem öncesi alarm veriyormuş gibi algılanmaktadır. Hâlbuki kediniz evin içerisinde birden sağa sola koşsa, oradan oraya zıplasa veya size göre olağan dışı hareketler yapsa aklınıza hemen deprem gelmeyebilir. Kediler son derece hassas canlılar oldukları için depremi hissediyor da olabilir. Yine de bu sorunun tam net bir cevabı yoktur. Nasıl ki bazı insanların altıncı hissi daha kuvvetlidir ve bazı şeyleri önceden hissedebilir. Kediler için de durum aynıdır. Bazılarının sezgileri daha yüksek seviyede olabilir ve depremi dahi hissediyor olabilir.

Kedilerin Her Garip Davranışı Depreme mi işarettir?

kedisesi his 1Kedilerin her garip davranışı depreme mi işarettir? Bu sorunun cevabı tabi ki hayır olacaktır. Bilim adamları da bu konuda ikiye bölündüğünden kediler kesin olarak depremi hissediyor diyemeyiz. Kediler genel olarak zaten garip canlılardır. Onların nerde ne zaman ne yapacaklarını hiçbir zaman tahmin edemiyoruz. Daha doğrusu bazen nerde nasıl bir hamle yapacağını tahmin ediyoruz ama başka bir hareket yaparak sizleri şaşırtabiliyor. Kedilerin garip tavırlar sergilemesi depremden öte onların sağlığı ile ilgili bir problemi de işaret ediyor olabilir. Bu yüzden böyle bir durumla karşılaştığınızda kedinizi daha da yakından gözlemlemenizi tavsiye ederiz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.