[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Hasta İnsanları İyileştirir mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

kedisesi kedisevgisi 4Kediler Hasta İnsanları İyileştirir mi? Kediler, bizlerin en iyi dostu olmaktan öte adeta çocuklarımız gibidir. Aileye girdikleri ilk andan itibaren evin birer üyesi oluverirler. Sevimli tavırları, doğal hareketleri, güzellikleri ile insanı kendilerine hayran bırakırlar. Kedilerin sevgisi bizler göre sonsuz gibidir. Onların varlığı çoğu insana güç verir. Üzüntünüzü sevincinizi onlarla rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Kızgın olduğunuz bir anda kedinizin yanınıza gelip sürünmesi, patisini uzatması veya başını kucağınıza koyması bütün negatif enerjiyi anında söküp atar. Kediler bize göre psikolog gibidir, yani iyi bir terapidir. Herhangi bir sıkıntınız olduğunda siz anlatırsınız ve onlar sorgusuz bir şekilde dinlerler.

Kedilerin Hastalıklar Üzerindeki Etkileri

kedisesi kedisevgisi 5Kedi sevgisi, bu dünyada ölmeden mutlaka herkesin yaşaması gereken özel bir histir. Bunu bir kere yaşadığınızda asla vazgeçemezsiniz. Öyle ki evlerine bir kedi alan insanların kısa sürede kedi sayısının artması da bu sebeptendir. Hayatınıza hızlı bir şekilde giriş yapan bu sevimli hayvanlar, hayatınızın birer parçası olurlar. Yapılan bazı bilimsel araştırmalara göre kedilerin hastalıklar üzerinde de olumlu etkiler yarattığı saptanmıştır. Kedi sevgisinin hastalıklar üzerindeki etkileri konusuna gelin hep beraber göz atalım;

  • Kediler, insanların kalp krizi geçirme riskini en aza indirir. Çünkü onların yoğun sevgisi insana huzur verir.
  • Alzheimer hastası olan kişiler, kediler sayesinde geçmişe unuttukları bazı konuları tekrardan hatırlayabilmektedir.
  • Stres, depresyon, panik atak rahatsızlığı olan insanların kedi baktıkları süreç içerisinde daha az stres yaşadıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Kedi Sevgisi Hasta İnsanları Nasıl İyileştirir?

kedisesi kedisevgisi 1Kedilerin sevgisi hasta olan insanlar üzerinde olumlu birçok etkisi vardır. Kediler insana hem fiziksel hem de ruhsal açıdan çok iyi gelmektedir. Şifa özelliği taşıyan kediler, birtakım rahatsızlığı olan insanları iyileştirebilmektedir. Onların yoğun sevgisi sayesinde hasta olan kişiler hayata tutunmak adına bir sebep bulurlar ve yaşamak için mücadele ederler. Kedilerin mırıldanması, başlı başına bir terapidir. Onların o mırıl mırıl sesleri hasta olan her kişiye şifa gibi gelir. Bu dünyada hiçbir varlık sevgisiz yaşayamaz. Sevgi; her kötü olayın, hastalığın, derdin tek çaresidir. Sizlerde stresten mümkün olduğunca uzaklaşmak, huzurlu vakitler geçirmek ve kendinizi daha iyi hissetmek isterseniz, hemen sokaktan bir kedi sahiplenebilirsiniz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.