[get-banner]
Kedi BakımıKöpekler Bakımı

Kediler Köpeklere Neden Saldırır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Köpeklere Neden Saldırır?

Kediler Köpeklere Neden Saldırır?Kediler köpeklere neden saldırır? Bu sorunun cevabını çoğumuz merak etmişizdir. Normalde köpeklerin kedilere saldırdığına daha çok şahit olduğumuz için kedilerin saldırması biraz garip gibi durabiliyor. Gönül ister ki kimse kimseye saldırmasa ve barış içinde yaşansa. Maalesef ki doğanın kuralları gereği kedi ve köpekler hep bir kavga içerisindedir.

Tabi ki de istisna durumlar vardır. Onların kavgalarına şahit olduğumuz kadar birlikte gezen birlikte uyuyan hatta birlikte yaşayan kedi ve köpeklere de şahit oluyoruz. Bu biraz da karakter meselesidir. Özellikle yavruluktan beri beraber büyüyen kedi ve köpekler adeta iki kanka gibi olmaktadır. Kedilerin köpeklere saldırma sebepleri ile ilgili net bir bilgi yoktur. Kedilerin algıları köpeklerden biraz daha yüksek seviyededir. Bir köpeğin kendine zarar vereceğini anlayan bir kedi hemen kendini savunmaya geçebilir.

Kedilerin Köpeklere Saldırmasının Nedenleri

Kedilerin Köpeklere Saldırmasının NedenleriKedilerin köpeklere saldırmasının nedenleri arasında ilk sırada tehlike kokusu vardır. Kediler, gördükleri her köpeğin kendine saldıracağını düşünmektedir. Çoğu hislerinde de haksız sayılmazlar. Öte yandan bazı kediler, önce saldırır ve sonuç maalesef ki acı son olur. Böyle durumların hiç yaşanmamasını diliyoruz gerçekten.

Köpeklerin atası kurtlar olduğundan onların kedilere neden saldırdığını anlayabiliriz ama kedilerin köpeklere neden saldırdığını tam olarak anlayamayız. Yani en büyük sebebin tehlike arz ettiklerini belirttik ama hoşlanmadığı bir köpeğe de durup dururken saldıran çok kedi var. Gerçekten özgür ruha sahip olan kedilerin nerde ne zaman ne yapacakları hiç belli olmuyor. Süregelen bu ikili arasındaki anlaşmazlıkta haliyle hiçbir zaman bitmiyor.

Kediler Neden Köpekleri Kovalar?

Kediler Neden Köpekleri Kovalar?Kediler neden köpekleri kovalar? Bu soruyu okuyunca insan bir garipsiyor. Çoğunlukla köpeklerin kedileri kovalamasına alışkın olduğumuz için kedilerin köpekleri kovalaması gerçekten ilginç geliyor. Köpeklerin kuyruk sallaması aslında bir sevinç göstergesidir. Bir köpek bir kediyi gördüğünde kuyruk sallıyorsa onunla oynamak istiyor anlamına gelmektedir. Kediler bu tür hareketleri tehlike olarak görür ve hemen kabarırlar.

Köpeğinize tıslamaya başlayan bir kedi gördüğünüzde yapmanız gereken en akıllıca hareket olay yerini terk etmektedir. Zira kaçmazsanız, kedi muhakkak köpeğinizi kovalayacaktır. Onlar arasında geçen tatlı atışmalara her zaman açığız. Yeter ki sonu kötü bitmesin.. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Mesajlar

1 nın 7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.