[get-banner]
Kedi Bakımı

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme Yöntemleri

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme Yöntemleri

Dünyanın en güzel şeyi, bir canlıya evini ve kalbini açmaktır. Odanızı, yalnızlığınızı paylaştığınız bu minik canlardan birisi, şüphesiz evin yaramaz kedileridir. Ancak her canlıda olduğu gibi kedi sahiplenmek büyük sorumluluk gerektiriyor. Öncelikle kedi alınmadan önce onun için gerekli olan malzemelerin alınması gerekiyor. Bunun yanında, ev içerisinde yaptığı hareketlerin anlamları ve Saldırgan Kediyi Sakinleştirme Yöntemleri gibi ruhsal gelişimlerinin de gözlenmesi şarttır.

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme YöntemleriKediler oldukça hassas ve duyarlı canlılardır. Her ne kadar yaptıkları öfkeli hareketlerden dolayı farklı şekilde adlandırılsa da aslında sahibine sadık hayvanlardır. Etrafa, eşya ya da kişiye yapılan anormal davranışlarının altında çok daha farklı sorunlar yatabiliyor. Öncelikle bunun doğru bir şekilde gözlemlenip, gerekiyorsa uzman bir kişiden yardım alınması gerekebilir.

Kediye sahip olmak yeterli değildir. Onun bir canlı olduğu ve hem fiziksel hem de duygusal sıkıntılar yaşayabileceği bilinmelidir. Elbette ki kedilerin hareketlerine dair etkili bir düzeyde bilgi sahibi olmanız, onları çok daha iyi anlamanızı mümkün kılacaktır. Peki, kediler hareketleriyle neler anlatır? İşte detaylar!

Kediler Hareketleriyle Neler Anlatır?

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme YöntemleriKonuşmak sadece insana özgü bir özelliktir. Hayvanlar ise bunu kimi zaman sesleri, kimi zaman ise hareketleriyle yansıtır. Aynı evde yaşanan bir kedi ise aslında her davranışıyla kendisini sahibine anlatır. Kedilerin eğitilmesi diğer canlılara göre bir nebze daha zor görünebilir. Çünkü yapısı gereği biraz daha yırtıcı ve asi yapıya sahiptirler. Bunun için doğru strateji ile iyi bir eğitim almaları kolaylaşabiliyor.

Kedilerde en fazla görülen ve istenmeyen davranış, tırmalamaları ve saldırganlık göstermeleridir. Ancak bu tarz tavırlar, kimi zaman fizyolojik zorunluluk, kimi zaman ise duygusal iletişimi sağlamak olabiliyor. Kedi tırnaklarının sağlığı, sert cisimlerle sağlanır. Evde kedi;  tırmalama direği yerine mobilyayı tercih ediyorsa, alınan küçük önlemlerle sorun giderilebilir. Mobilyanın kalın plastik örtü ile kaplanması ve onun yerine direği tırmalayan kediye mama ödülü verilmesi bu çözümlerdendir.

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Saldırgan Kediyi Sakinleştirme YöntemleriKedilerin masum yaramazlıkları sıklıkla rastlanılan durumlardandır. Sahibi ile iletişim kurmak ve onun ilgisini çekmek isteyen kediler, bu hareketleri yapabilir. Ancak saldırganlaşan, tıslayan, tüküren, kaşınan ve sahibi ile etrafındaki kişileri ısırma eğilimde olan kedilere dikkat edilmesi gerekir. Bu sıra dışı tavırların arasında küçük sorunların yanında, büyük problemlerin de olduğu bilinmesi gerekiyor.

Kedilerde hırçın davranışlar ara ara normal kabul edilebilir. Ancak bu canlılarda etkili ve gerekli olan bu tavırlar, aşırı hale geliyorsa mutlaka araştırılması gerekir. Kedilerin herhangi bir hastalık geçirmesi, canlarının yanması durumunda kedi sakinleştirme yöntemleri çok da işe yaramaz. Bunun için sahibinin ilgi ve şefkatine olumlu karşılık vermeyip, hırçınlığa devam eden kediler takip edilmelidir. Kediler;  karakteristik olmayan davranış göstermeye devam ediyorsa, bunun sağlık sorunu olduğu bilinmeli ve kişiler bir veterinerden yardım almalıdır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.