[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Sahipleri İle Uyur?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Neden Sahipleri İle Uyur?

Kediler Neden Sahipleri İle Uyur? Kediler neden sahipleri ile uyur? Kedilerin çoğu bizlerle uyumayı çok severler. Adeta bir bebek gibi yanımıza kıvrılıverirler. Bazıları özellikle kış aylarında yorganımızın içine girerek ama yine de bizlerle temas ederek yani sarılarak uyur. Bazıları tıpkı bir köpek gibi ayakucumuza kıvrılıverir. Bazıları ise kafamızın üstünde veya yastığımızın hemen kenarında yatar. Kedilerin yatma şekilleri çok farklı olduğu gibi yatağımızda da farklı bölgelerde yatabilirler. Kafalarını göğüs bölgemize yaslayıp patileri ile boynumuzu saran kedilerin de var olduğunu bilmenizi isteriz.

Tüylü dostlarımız ile sarılarak uyumanın keyfi bir başkadır. Özellikle evinizde birden fazla kediniz varsa ve hepsi birden sizinle uyumak istiyorsa durumlar biraz kavgaya dönüşebilir. Kedilerle yaşanan her an bize çok özeldir. Onların içlerinden gelerek yanınıza gelmesi ve sizinle birlikte uyuması tarif edilemez bir mutluluktur. Malumunuz kediler rahatlarına oldukça düşkün canlılardır. Bu yüzden de rahat ettikleri her yerde uyumayı sever.

Kediler Neden Sahipleri İle Uyumayı Tercih Eder?

Sahibiyle uyuyan kediKediler neden sahipleri ile uyumayı tercih eder? Bu sorunun birden fazla cevabının olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Kediler güvenli ve huzurlu hissettikleri her alanda uyumayı sever. Özellikle sahipleri ile uyumak onlara kat be kat huzur ve mutluluk verir. Ayrıca yatakta uyumak onlar için başlı başına bir konfordur. Şunu da belirtmek isteriz ki; her kedi sahibi ile uyumaktan hoşlanmaz.

Bazısı sahibinin yatağına gelse de kıyıda köşede biraz uzakta uyumayı tercih eder veya hiç yatağa gelmez. Kediler, doğdukları andan itibaren annelerini güvenli bir liman olarak görür ve büyüyene kadar da annelerine sokularak uyur. İçgüdüsel olarak sizleri de annesi veya babası sanan bu tüy yumakları sizlerle uyurken ayrı bir mutlu olurlar. Özellikle üşüyen kediler sıcak ortamları sevdikleri için sizlerin vücut ısısı ile ısınmayı tercih edebilir. Dikkatinizi belki çekmiş olabilir ama kediler özellikle bizlerin karın veya baş gibi daha sıcak olan bölgelerimizde yatmayı sever. Ayrıca kediler sizlerin hasta veya stresli olduğunuzu anlayabilir ve özellikle iyileştirmek için hasta olan bölgenizin üstüne yatarlar.

Kedilerle Uyumanın Olumsuz Bir Yanı Var mı?

Kedilerle Uyumanın Olumsuz Bir Yanı Var mı?Kedilerle uyumanın olumsuz bir yanı var mı? Kedinizle uyumanın tabi ki de olumsuz bir yanı yoktur. Aksine sakinleştirici etkisi olan kediler, gün içerisinde yaşadığınız stresi, kaygıyı veya üzüntüyü üzerinizden atmak için size masaj yapar ve yoğun hırıltıları ile sizleri sevgi seline boğarlar.

Öte yandan birkaç olumsuz durumla karşılaşabilirsiniz. Kediniz çok hareketli ise sizin uykunuzu sürekli bölebilir ve bu da uykusuz olmanıza özellikle işe giden biriyseniz, sabah zor kalkmanıza sebep olur. Yeterince uykunuzu alamadığınızda da işleriniz aksayabilir. Bir diğer olumsuz yanı ise kediler özellikle geceleri daha aktif olduklarından yani avcı olduklarından gecenin bir yarısı birden çok hareketli olabilir ve yine uykunuzun bölünmesine sebep olabilir. Gülü seven dikenine katlanır misali bu durumlarla sık sık karşılaşmamıza rağmen yine de onlarla uyumaktan vazgeçmiyoruz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, patili günler dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.