[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilere Dair İlginç Bilgiler – Kediler Tatlı Yiyemez

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilere Dair İlginç Bilgiler

Kedilere Dair İlginç Bilgiler.. Evcil hayvanlar içinde en fazla beslenenlerden biri de kedilerdir. Özellikle yavru iken alındıklarında çok sevimli olmaktadırlar. Zaman geçip büyümeye başladığında aranızda farklı bir bağ oluşmaktadır. Kedi sahiplerinin bir bilmediği bazı özellikleri vardır.

Kedilere Dair İlginç Bilgiler

Hisleri oldukça kuvvetli olan bu sevimli hayvanların sahiplerine olan bağlılıkları görülmeye değerdir. Kediler hakkında çok fazla bilinmeyen ve öğrendiğinizde şaşıracağınız bilgileri sizler için derledik. Eğer sizin de bir sevimli kediniz varsa bu yazımızdan onun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunun için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kediler Tatlı Yiyemez

Kedilerin tat alma duyuları yoktur. Tatlı bir şey yiyemezler yeseler de tadını alamazlar.

Kediler ilk olarak Çin’de evcilleştirilmişlerdir. Sonrasında günümüzde artık birçok kişi tarafından kediler evde beslenmekte ve bundan iki taraf da gayet memnun olmaktadır.

Kedilerin alerjik durumları olabilir. Toza, polene, sigaraya alerjisi olan kediler vardır. Bunu böyle ortamlarda sık sık öksürürse alerjisi olduğunu anlayabilirsiniz.

Yıllardır kedilerin köpekler ile anlaşamadıklarından bahsedilir. Fakat geçmiş dönemlere bakıldığında kedi ve köpeklerin bir arada yaşadıkları ve çok da güzel anlaştıkları görülmüştür. Yani bu yanlış algıyı değiştirmek gerekir çünkü kediler ve köpekler birlikte yaşayabilirler.

Kedilere Dair İlginç Bilgiler

Sokak kedileri ile ev kedileri birbirinden çok farklıdır. Dışarı çıktıklarında ev kedileri çok fazla uzak yerlere gidemedikleri gibi sokak kedileri çok uzaklara korkusuzca gidebilirler.

Kedilerin hırıltıları çok bilinen özellikleridir. Fakat bunu sadece mutlu olduklarında değil hastalandıklarında da yaparlar ayırt edebilmek gerekir.

Psikolojileri Çabuk Değişir

Kediler farklı bir ortama gitmekten huzursuzluk duyarlar. Alışkın oldukları yerden onları ayırır düzenini bozarsanız psikolojisinin de bozulmasına neden olabilirsiniz. Hatta bu durumdan memnun kalmadığını sizlere göstermek adına hasta numarası da yapabilirler.

Su içerken çenelerini asla ıslatmıyor olmaları da onlara doğuştan verilmiş bir yetenektir.

Bu sevimli hayvanlar istediklerini almak için türlü şekillere girerler. Bir süre onunla vakit geçirdiğinizde artık hareketlerinden ne istediğini çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Özellikle ilgi ve yemek istediklerinde sahiplerinin bacaklarına sürünür sürekli peşinde gezer ve masum gözler ile size bakarlar. İstediklerini elde edene kadar bu sevimli hareketlerini sürdüren kediler sizi de bu anlamda etkileyecek ve sizden istediğini alacaktır.

siz de kedilere dair yaşadığınız veya bildiğiniz ilginç bilgileri bizlerle paylaşırsanız seviniriz. 🙂

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.