[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedinizi Mutlu Edecek Önemli Tüyolar

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedinizi Mutlu Edecek Önemli Tüyolar

Merhaba bu yazımızda kedinizi mutlu edecek bazı önerilerde bulunacağız. Kedilerin de kendilerine özel bir karakterleri olduğunu ve bu sevimli hayvanları bu özelliklerine göre sevmeyi ve sahiplenmeyi kabul etmelisiniz. Eğer yavru iken aldıysanız tabi ki karakterini daha sonradan fark edeceksiniz. Ama sizin ona yaklaşımınız ve tavırlarınız kedinizin karakterinin şekillenmesinde önemli bir unsurdur. Kedinizi mutlu etmek istiyorsanız öncelikle onun karakterini bildiğinizi ona hissettirmelisiniz. Örneğin bazı kediler sevilip okşanmaktan çok hoşlanırken bazıları bundan hiç hoşlanmaz. Bunu bilip ona göre hareket etmeniz önemli bir unsurdur. Kediniz kalabalığı sevmiyor yalnız kalmak istiyorsa ona saygı duyduğunuzu hissettirmeli ve onu rahatsız etmemelisiniz.

Kedinizi cezalandırmaktan vazgeçin. Mutlu ve özgüvenli olmasını istiyorsanız onu cezalandırmak yerine istemediğiniz bir davranışı neden yaptığını anlamaya çalışın.

Kediniz İçin Uygun Ortamlar Oluşturun

Kedinizi Mutlu Edecek Önemli Tüyolar
Kedinizi Mutlu Edecek Önemli Tüyolar

Kedinizin mutlu bir şekilde ve severek yemek yemesini su içmesini istiyorsanız mama kaplarını tuvaletlerinin yakınına koymamaya özen gösterin. Ayrıca birkaç su kabı koyduğunuzda emin olun çok daha fazla su içecektir. Tırmalama tahtalarını çok seven bu sevimli hayvanlar ile keyifli vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Tırmalama tahtalarını onların sürekli dolaştığı ya da uyuduğu yerlere yakın koyduğunuzda çok daha fazla kullandığını siz de göreceksiniz.

Kedinizi mutlu etmenin bir yolu da siz evde yokken ona klasik müzik açmak olacaktır. Ayrıca bu sevimli hayvanlar lavanta kokusunu çok severler. Bu nedenle evinizde bu kokuyu barındırmanız onu çok mutlu edecektir. Kediler çok hareketli hayvanlar oldukları için gönlünce koşup oynamasına izin verin.

Cam Kenarını Ona Ayırın

Kediler bilindiği gibi uykuya çok düşkünlerdir. Özellikle de havaların sıcak oldukları zamanlarda buldukları her köşede uyuya kalabilirler. Bu nedenle onu birden uyandırmayın ve yatağının bulunduğu yerin sessiz olmasına özen gösterin. Kedinizi mutlu etmenin bir yolu da kedi çimleridir. Bu hayvanlar çimleri çok severler. Tüylerinin atılmasında sindiriminin düzenlenmesinde çok etkilidir.

Eğer kediniz varsa eminiz ki camdan bakmayı çok seviyordur. Çünkü kediler özellikle de ev kedilerinin camdan bakmaya karşı ayrı bir duyarlılıkları vardır. Onun için cam kenarında rahat bir alan hazırlayabilir ve onu mutlu edebilirsiniz. Sevimli hayvanlarınız mutlu oldukça çok daha hareketli olacak kendini iyi hissedecek bu durum doğal olarak sizin de kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

3 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.