[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpeklerin Beden Dili Köpekler Bize Ne Anlatıyor

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpeklerin Beden Dilini Keşfedin

Merhaba bu makalemde sizlere köpeklerin beden dili hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Sevimli dostlarımızı sadece beslemek ve özel ihtiyaçlarını karşılamak ile kalmayıp aslında bizlere ne anlatmak istediklerini de anlayabiliriz. Bunun için onların hareketlerinin ne anlama geldiğini bu yazımızdan öğrenebilir ve artık onları çok daha iyi anlayabilir ne istediklerini keşfedebilirsiniz. Bu şekilde aranızdaki dostluk da giderek çok daha güzel bir hal alır. Köpeğinizin sizinle oyun oynamak istediğini anlamanızın yolu şudur.

Köpekler oyun oynamayı bildiğiniz üzere çok severler. Sizi de buna dahil etmek istediklerini göstermek için mutlu bir şekilde gözlerinizin içine bakarlar. Ağızları açık bir şekildedir. Kendilerini olabildiğince şirin göstermek için birkaç şekle bile girebilirler. Çevrenizde dönmeye başlar. Kulaklarını hareket ettirir. Tüm bu belirtiler sizinle oyun oynamak istediğinin bir göstergesidir.

Köpeklerin Beden Dili
Köpeklerin Beden Dili

Evinizde Sizi Karşılayan En Şirin Varlık

Köpeği olanlar bu duyguyu çok iyi bilmektedir. Sahiplerini kokusundan tanıyan bu minik dostlarımız sahipleri eve geldiğinde onları karşılar ve bundan memnun olduğunu da kuyruğunu sürekli sallamasından, heyecanından, sizin üzerinize atlamasından anlayabilirsiniz. Size hoş geldin demek istiyor. Bunun yanında köpeğiniz kulaklarını diktiğinde bir yere ya da bir sese odaklandım ve şuan çok dikkatliyim demek istiyordur.

Köpeğinizin bir şeylerden korktuğunu ya da tedirgin olduğunu anlamanız için de yapmış olduğu hareketlere bakmanız yeterli olacaktır. Kulaklarını dikmek isteyecek fakat yapamayacaktır. Y ada kuyruğunu bacaklarının arasına aldığında da bir şeyden tedirgin olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizinle göz teması kurmak yerine kaçamak bakışlar yapacaktır.

Köpeklerin Teşekkür Etme Biçimi

Köpekler teşekkür eder mi dediğinizi duyar gibiyiz. Ama evet ederler. Köpeklerin kuyruklarını rahat bir şekilde sallamaları size gülücük sergilediklerinin ve mutlu olduklarının bir göstergesidir. Köpeklerin kuyruklarıyla çok fazla şey anlattıklarını biliyor muydunuz? Önüne yemek koyduğunuzda kuyruğunu sallayarak yine size teşekkür edecektir.

Köpeklerin kuyruklarını nedensiz bir şekilde sallamadıklarını bilmelisiniz. Mutlaka size bir şey anlatmak istiyorlardır. Köpeklerin uluduklarına da şahit olmuşsunuzdur. Bunun iki nedeni olabilir ya köpek yalnız kalmıştır ve yanında birilerini istiyor ve çağırma amaçlı uluyordur. Ya da çiftleşme dönemindeki erkek köpeklerin de uluduğunu görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi bu sevimli dostlarımız hareketleri ile aslında çok fazla şeyi anlatmayı başarıyor. Bizlere de onları anlamak kalıyor.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.