[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerin Tırnağı Nasıl Kesilir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

Evde evcil bir hayvanınız varsa onun hakkında gerekli bilgileriniz de vardır. Bir kedi sahibi iseniz ve merak ettiğiniz kedilerin tırnağı nasıl kesilir sorusu ise hemen yanıtını bulabileceksiniz. Kedilerin tırnakları törpülenmediği için onlara rahatsızlık veren bir hale dönüşüyor. Çünkü törpülenmemiş olan tırnaklar onların yürümesine engel oluyor. Kedinizin tırnaklarının törpülenmesine yardımcı olacak bir kedi tırmalama tahtası almalısınız.

Kedilerin Tırnağı Nasıl Kesilir?
Kedi Tırnağı Nasıl Kesilir?

Ev kedilerinin tırnakları kesilmiş olması onların yaşamlarını kolaylaştırabilir. Ev kedileri ve ev sahipleri içinde çok daha iyidir. Çünkü kesilmemiş kedi tırnakları perdelere, koltuklara, yastıklara büyük zarar vermektedir. Tırnağı kesilmeyen kediler bu kumaşlara büyük zarar verirler. Tırnaklarını tırnak makası ile kesebilirsiniz. Bu tırnak makası kediler için yapılmış olup onlar için tasarlanmıştır. Ev kedisine sahipseniz ve bu kediniz hiç dışarı çıkmıyorsa tırnaklarını kesmeniz gerekir.

Kedilerin Tırnağı Keserken Nelere Dikkat Edilir?

Kedilerin Tırnağı Nasıl Kesilir?
Kedilerin Tırnağı Keserken Nelere Dikkat Edilir?

Kedinizin tırnaklarını siz kesemiyorsanız bir veterinerden yardım alabilirsiniz. Ama siz kesmek isterseniz, birkaç önemli hususa dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle tırnak damarlarına dikkat etmelisiniz. Kedilerin tırnağı nasıl kesilir diye başlarsak, kedilerin tırnakları olması gereken hizaya kadar pembe renktedir. Tırnakların uzamış olan kısmı ise şeffaf renktedir ve sadece bu kısımlar kesilir. Eğer kedinin tırnağındaki o pembe kısmı geçerseniz kedinizin canı acır. Ve hareket ettikçe de patisinde kanama olur. Mümkün olduğunca ucundaki şeffaf olanı kesmeye dikkat etmelisiniz.

Az önceki başlığımızda da belirttiğimiz gibi ev kedisi ise evet tırnaklarını kesebilirsiniz. Ama sokağa çıkan, sokakta gezen bir kedi ise durum biraz değişir. Bazen gelmez. Sokağa çıkan bir kedinin tırnakları kesilmez. Çünkü patilerindeki tırnaklar sokakta kendilerini korumak için bir nevi silah görevini görür. O patilerle kendilerini korurlar.

Kedilerin Tırnağı Nasıl Kesilir? Kedi Tırnak Makası

Kedilerin Tırnağı Nasıl Kesilir?
Kedi Tırnak Makası

Kedilerin tırnakları nasıl kesilir derken, onlar için tasarlanmış tırnak makaslarının nasıl kullanılacağınız sorusu da gelir! Kediler için üretilmiş olan tırnak makasları onların tırnak damarlarına zarar vermenizi engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

İnsanlar için olan tırnak makaslarını sakın kullanmayın. Aksi takdirde hem onların hem de kendi sağlınız için çok büyük sorunlara neden olursunuz. Kedinizin tırnağını keserken daha büyük zararlara hatta travmalara neden olabilirsiniz.

Kediler de insanlar gibi farklı doğmuştur. Bazı kedilerin tırnakları siyah renktedir. Ve tırnaklarındaki pembe renkler pek görülmez. Bu tür kedilerinizin tırnağını keserken çok daha dikkatli olmalısınız. Şeffaf olan kısımları kesmeye özen göstermelisiniz. Zor olarak izah edilse de aslında kolay olduğunu uygulamaya başladığınızda göreceksiniz. Ev kedinizin tırnaklarını kestiğinizde size zarar vermesini engelleyeceksiniz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.