[get-banner]
Kedi Bakımı

Gözleri Görmeyen Kedilerle Nasıl Yaşanır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Gözleri Görmeyen Kedilerle Yaşam

kedisesi gormeyenkedi 2Gözleri görmeyen kedilerle yaşam, kedi sahibinden çok kedinin kendisi için de oldukça zor bir durumdur. İnsanlar için ne kadar acı ve kötü bir durumsa aynı şeyler kesinlikle hayvanlar için de geçerlidir. Görmeyen bir kediyi sahiplenmeden önce çok iyi düşünmek gerekir.

Onun gözleri görevini üstleneceğiniz için sonradan bakamıyorum, yapamıyorum demek onlar için çok daha acı olacaktır. Günümüzde maalesef ki kedi sahiplenip ardından bin bir türlü sebeplerle onları tekrar sokağa bırakanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle gözleri görmeyen bir kedi sahiplenip sonrasında onu sokağa bırakmak, ölüme terk etmek demektir. Kediler gözleri görmese de diğer duyu algıları sayesinde çevredeki olup biteni hissedebilir. Görmeyen bir kedi ile yaşamak sıra dışı bir yaşam olmasının yanı sıra oldukça da güzeldir.

Gözleri Görmeyen Kedilerle Nasıl Yaşanır?

Gözleri görmeyen kedilerle nasıl yaşanır? Sorusunun cevabı çok basittir. Kediler doğuştan görme engelli olabileceğini gibi sonradan da bir takım rahatsızlıklarından dolayı görme yetisini kaybedebilir. Tamamen kaybetmek ve hayatın boyunca karanlık içerisinde yaşamak oldukça zordur.

Çoğu insan görmeyen bir kedi ile yaşamın çok zor olacağını dile getirir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Sevgi oldukça engeller aşılır ve ortada hiçbir engel kalmaz. Görmeyen bir kedi, diğer kediler gibi mamasının, suyunun hatta tuvalet kabının nerede olduğunu çok rahat bir şekilde bulabilir. Algıları sayesinde çevredeki olup bitenleri algılayabilir. Eğer ki evinize görmeyen bir kedi almak ve onu evladınız gibi sevmek istiyorsanız, birkaç önemli bilgi sayesinde onun hayatını güzelleştirebilirsiniz.

Gözleri Görmeyen Kedilerle Yaşarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

kedisesi gormeyenkedi 1Gözleri görmeyen kediler ile yaşarken dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Evinizde başka kediler varsa onları asıl koruma altına alıyorsanız, aynı durum gözleri görmeyen kediniz için de geçerli olacaktır. Yeni bir eve gelen kedi ilk başta etrafı inceler, uzun uzun koklar. Kısa bir süre sonra hemen ortama alışır ve sanki kırk yıldır burada yaşıyormuş izlenimi verir.

Gözleri görmeyen kediniz için ilk yapmanız gereken şey ortamı güvenli hale getirmektir. Kırılacak eşyaları ortadan kaldırmak, tehlike arz eden objeleri kaldırmak son derece önemlidir. Mama ve suyunu yakın bir yere koymanız da iyi olacaktır. Aynı şekilde tuvalet kabını da yakın ve uygun bir yere koyabilirsiniz. Her şeyden önemlisi onunla bol bol sesli iletişimde olun. Sesiniz ona güven verecek ve kendini her zaman güvende, mutlu hissedecektir.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.