[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Filesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi Filesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kedi Filesi Nedir? Ne İşe Yarar?Kediler, bilindiği üzere en hareketli canlılardan biridir. Özellikle yüksek yerlere çıkmayı oradan oraya atlamayı çok severler. Kediler malum balkon veya pencere kenarlarında bazen günün büyük bir bölümünü geçirirler. Balkon ve pencere kenarları eğer giriş katında oturuyorsanız çok tehlikeli olmaz ama yüksek katlarda oturuyorsanız işte o zaman büyük bir risk vardır. Kediniz pencereden veya balkondan dengesini kaybederek, aşağı düşebilir. Her kedi ne yazık ki dört ayak üstüne sağlam bir şekilde düşmüyor. Kimisi hayatını yitirirken kimisinde ciddi kırıklar meydana geliyor. Bu yüzden pencerelere ve balkonlara kedi filesi yaptırabilirsiniz.

Bu fileler, bir nevi koruma ağı görevini üstlenmektedir. Kediniz veya kedileriniz bu fileye tırmansa da dahi oldukça sağlam olduklarından kopmazlar ve kediniz için herhangi bir tehlike teşkil etmezler. Hatta bu kedi filelerini sadece yüksek katta oturanlar değil, giriş katında oturanlarda yaptırmalıdır. Çünkü kediniz düşüp bir şeyi olmasa dahi evden uzaklaşabilir ve dışarıda kaybolabilir.

Balkon Filesi Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Kedi Filesi Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?Kedi filesi diğer adıyla kedi koruma ağı, tüm kedi sahibi olanların evlerinin pencerelerine ve balkonlarına yaptırması gereken sinekliktir. Yalnız bildiğimiz sinekliklerden çok farklıdır. Normal pencerelerimize sinek, böcek girmesin diye taktırdığımız sineklikleri kedilerimiz çok rahat bir şekilde parçalayabilir. Kedi filesi ise daha kalın ve sağlam malzemelerden meydana gelmektedir. Kedi filesi yaptırmanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kedilerinizin balkondan veya pencereden düşme riskini sıfıra indirir.
  • Eğer çocuğunuz varsa onunda aniden pencereden veya balkondan eğilip düşmesini engeller.
  • Kedi filesi, file görünümüne sahip olduğu için kedinizin dışarıyı görmesini kesinlikle engellemez.
  • Bu fileler çelik malzemelerden üretildikleri için kediniz bu fileleri tırmalamaya veya kemirmeye yeltenmeyecektir.
  • Güneş ışınlarına karşı da oldukça dayanıklı olan bu fileler, kolay kolay zarar görmezler.

Kedi Filesini Kendimiz Takabilir miyiz?

Kedi Filesini Kendimiz Takabilir miyiz?Kedi filesi yazımızın içeriğinde de belirttiğimiz gibi kedilerimizin güven içinde dışarıya bakmalarını sağlar. Onların özellikle yüksek katlardan düşmesine engel olur. Bu koruma ağı sayesinde kedi sahiplerinin içi hem rahat eder hem de düşer mi düştü mü acaba gibi endişelerin son bulmasını sağlar.

Peki, kedi filesini kendimiz takabilir miyiz? Evet, kedi filesini 6 veya 7 vida yardımı ile kendinizde takabilirsiniz. Oldukça pratik olmasının yanı sıra ekonomik olduğunun da altını çizmek isteriz. Eğer kendiniz yapamazsanız bilen birinden de tabi ki yardım alabilirsiniz. Yazımızın kedi severlere yardımcı olacağını umuyor, hepinize musmutlu patili günler diliyoruz. 🙂

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.