[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerin Balkona veya Cama Çıkmasını Önleme

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerin Balkona veya Cama Çıkmasını Önleme

Kedilerin Balkona veya Cama Çıkmasını Önleme; Kediler genel olarak gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorlar. Fakat bazen tehlikeli alanlarda olduklarının farkına varmıyorlar. Kedi sahipleri de bu tarz tehlikeli alanları güvenli hale dönüştürmek istiyorlar. Çünkü kedilerimiz bizim için çok değerlidir. Peki, evlerde ya da iş yerlerinde kedilerin balkona ya da cama çıkmasını önleme yöntemleri neler olabilir?

Önceliğimiz her zaman cama çıkmasını önlemek olmalıdır. Özellikle de yüksek katlı bir yapıda yaşıyorsak daha da dikkat etmemiz gerekiyor. Kediler camlara genellikle merak duygularından dolayı çıkmak isterler. Dışarıda ki herhangi bir durum ya da canlı onların dikkatini çekebilir. Bu canlılara en güzel örnek sinek ve kuşlardır. Uçabildikleri için kedimizin dikkatini çekerler. Ve içgüdüsel olarak avcı ruhuyla yaklaşıp onları yakalamaya çalışacaktır. Sonunu düşünen kahraman olamaz deyip kuşların veya sineklerin üstüne atlayım derken kendilerini aşağıda bulabilirler. Bu konuda çok fazla örnek vardır. O yüzden onları kesinlikle balkonda veya camdayken yalnız bırakmamalıyız.

Balkona veya Cama ÇıkmasınıKedileri bu tehlikeli ortamdan korumak için sıklık kullanılan bir yöntem vardır. O yöntemde kedilerin bulunduğu odanın camı her zaman kapalı olur. Kedilerinizi dışarıya çıkaracağınız zaman havalandırabilirsiniz.

Kedilerinizi daha güvenli alanda bulundurmak için kullanılan yöntemlerden birisi de camlara sineklik takmaktır. Sineklikler hem kedilerinizin dışarıda ki herhangi bir durumun dikkatinin dağılmasını önler. Hem de kedilerinizin düşme ya da sarkma gibi durumların oluşmasını önler.

Balkonlardan kedilerinizi ise kilit sistemi ile koruyabilirsiniz. Kediler merak duygularını balkonlarda da tehlikeli olarak yaşayabilir. Bu tarz durumlara engel olmak için balkon kapısını her zaman kilitli tutmak sürekli kullanılan bir yöntemdir. Bazen ise balkon kapılarına koyu renkli perdeler takarak kedinizin dikkatinin dağılmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca kesin çözüm istiyorsanız balkona balkon filesi takmanızı tavsiye ederiz.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi bu konuda en net çözüm balkon için balkon filesi, cam için ise sinekliktir.

Kedilerin Balkona veya Cama Çıkmasını Önleme; Kediler İçin Güvenlik Bahçe Alanları

Balkona veya Cama ÇıkmasınıKediler genellikle sahipleri ve çevresindekiler tarafından korunmak zorundadırlar. Sürekli oynamayı seven kediler için bahçe alanları da tehlike olabiliyor. Çevresindekiler olarak onları bahçelerde ki tehlikeli alanlardan korumak ise biz insanların görevidir. Peki, biz onları bahçelerde ki tehlikelerden nasıl koruyabiliriz?

Öncelikli olarak bahçeler genellikle kediler için oyun alanlarıdır. Bahçede ki her şey onlar için sadece oyuncaktır. Bu yüzden onları bahçede tek bırakmamamız gerekiyor. Bahçelerde zararlı bitkiler bulundurmamalı ya da onların ulaşamadıkları bir yere bırakmalıyız.

Bahçede havuz gibi su dolu alanların üstlerini branda veya çadır tarzında bir eşya ile kapatabiliriz. Kedilerimizi bahçeye bırakırken yanlarına oyuncaklarını da bırakabiliriz. Böylece kedilerde dikkatlerini oyuncaklarına verirler. Bahçede ki tehlikeli alanlarda oynamak istemezler.

Kedilerin Evde Güvenli Alanları

Sevdiklerimiz için güvenli alanlar oluşturmak isteriz. Kedilerimiz içinde aynı durum söz konusudur. Evlerde kedi veya kediler beslemek istiyorsak öncelik olarak onlar için evde güvenli alanlar oluştururuz. Meraklı kedileriniz için klozetler keşfedilecek bir yerdir. Onun için kediniz eve geldiği günden beri banyonun kapısını her zaman kapalı tutmakta fayda vardır.

Kediler sıcak olan ortamları severler. Fırın gibi çok sıcak yerlerde hiç beklenmedik bir anda kediniz çıkabilir. Bu yüzden bu tarz ortamların kapaklarını her zaman kapalı tutulmalıdır. Eğer fırın çalıştırılacak ise içini kontrol etmekte fayda vardır. Özellikle de dışarıdan gelen dikkatini dağıtacak durumlar bulunur. Bu konuyla ilgili Kediler İçin Evi Güvenli Hale Getirme makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.