[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Kuşları Neden Kovalar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Kuşları Neden Kovalar?

Kediler Kuşları Neden Kovalar?Kediler kuşları neden kovalar? Kediler bilindiği üzere özellikle kuşları kovalamaktan büyük bir haz duyarlar. Tabi ki sadece kuşları değil gördükleri börtü böcekleri de kovalamayı fazlasıyla severler. Kediler bildiğimiz üzere içgüdüsel olarak avcılık yaparlar. Kuşları kovalamalarının da asıl sebebi budur. Hepimiz özellikle dışarıda kedilerin kuşlarla oynamasını görmüşüzdür. Gerçi bu oynama kısmı biraz doğru olmayabilir. Çünkü onlar maalesef ki kuşları yakaladıklarında öldürebiliyorlar.

Bu durum sadece kuşlar için de geçerli değil, fare, böcek, kurbağa kısaca kolay lokma olabilen her canlının peşinden koşmasını seviyorlar ve yakaladıklarında da ne yazık ki öldürüyorlar. Tabii bu durum bütün kediler için geçerli midir? Bu soruya tam olarak ne evet diyebiliriz ne de hayır. Çünkü kuşlarla anlaşan kedilerin de olduğu bir gerçek.

Kediler Kuşları Neden Sevmez?

Kediler Kuşları Neden Sevmez?Kediler kuşları neden sevmez? Bu sorunun açıkçası net bir cevabı yok. Kediler hareket eden her türlü canlı veya cansız şeye karşı fazlasıyla ilgilidir. Yani bir kuşu veya bir fareyi kovaladıklarında onlar bu durumun yanlış olduğunu düşünmez ve sadece avlarına odaklanır. Yakalayıp öldürdükten sonra bile oynamaya devam eden kediler vardır. Böyle yazdığımızda gerçekten üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Çünkü her canlının yaşama hakkı vardır, fakat doğanın kanununa da karşı gelemiyoruz.

Kediler kuşları yakalamaya çalışsa dahi bizler ne kedileri sevmekten ne de kuşları sevmekten vazgeçmiyoruz. Kedilerin bir de en anlam verilemeyen huyu ise kuş veya herhangi bir küçük canlıyı öldürdükten sonra onu ağızlarında taşımalarıdır. Adeta büyük bir zaferi kazanmış gibi olurlar.

Kediler Kuşlarla Anlaşabilir mi?

Kediler Kuşlarla Anlaşabilir mi?Kediler kuşlarla anlaşabilir mi? Yazımızın içeriğinde de belirttiğimiz üzere kuş kovalayan her kedi kuşu öldürecek diye bir kural yok. Ama kediler avcı olduklarından gördükleri ve kolay yakalayabilecekleri her canlının peşine düşerler. Bir kedi ile bir köpek nasıl ki anlaşabiliyorsa, bir kedi ile bir kuş da aynı şekilde dost olabilir. Bu tamamen kedinin karakteri huyu suyu ile ilgidir. Çok uysal ve sakin olan bir kedi kuşa zarar vermek yerine ona zarar vermeden oynamayı tercih edebilir.

Günümüzde de evlerinde kedi ve kuş bakan çok insan vardır. Hatta bazılarının anlaşması haberlere bile konu olmuştur. Tabi ki burada kedinin karakteri derken kovalayıp öldüren kediler de elbette ki kötü karakterli diye bir şey yok. Ancak özellikle sokakta yaşayan kediler yaşam mücadelesi verdiğinden onların daha çok kuş peşine düştüğü de bir gerçektir. Yazımızı burada noktalarken hiçbir canlıya zarar gelmemesini temenni ediyor, hepinize bol patili günler diliyoruz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.