[get-banner]
Köpekler Bakımı

Evde Köpeklerimiz İçin Oyuncak Yapabilir miyiz?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Evde Köpeklerimiz İçin Oyuncak YapımıEvde köpeklerimiz için oyuncak yapabilir miyiz? Köpeklerin en vazgeçilmez eğlencelerinden biri de onlar için özel olarak tasarlanan oyuncaklarla oynamalarıdır. Piyasada sayısını sayamayacağımız kadar çok köpek oyuncağı vardır. Bazıları uygun fiyata satılırken bazıları bütçeyi zorlamaktadır. Bu yazımızda sizlere evinizde birkaç malzeme ile nasıl köpek oyuncağı yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Köpek sahiplerinin en çok şikâyet ettiği konulardan biri köpeklerinin aldıkları oyuncakları kısa sürede kullanılmaz hale getirmesidir. Malum onlar bir şeyleri çiğneyip parçalamaktan büyük zevk almaktadır. Özellikle kolay parçalanmayan küçük parçalara ayrılmayan oyuncaklar onlar için daha güvenli olacaktır. Aksi halde o küçük parçaları yanlışlıkla yutma gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Evinizde çoğunlukla bulunan birtakım malzemelerden köpeğinizin güvenliğini de göz önünde bulundurarak keyif alabilecekleri oyunlar yapabilirsiniz.

Evde Köpeklerimiz İçin Yapabileceğimiz Oyuncak Çeşitleri

Evde Köpeklerimiz İçin Yapabileceğimiz Oyuncak ÇeşitleriEvde çok kısada köpekleriniz için oyuncak yapabilmeniz mümkün. Evde köpeklerimiz için yapabileceğimiz oyuncak çeşitleri ise şu şekildedir;

  • Köpeklerin avlama duygusunu eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun için sadece bir sopa ve dayanıklı bir ip gereklidir. Bulduğunuz sopaya iyi dolayın ve ucuna da onların yakalamaya çalışmaktan zevk alabileceği herhangi bir şey bağlayın. Bu peluş bir oyuncak da olabilir.
  • Köpekler malum ses çıkaran objelerle oynamayı oldukça fazla sevmektedir. Böyle bir oyuncağı yapmak için ihtiyacınız olan bir pet şişe ve bir de çoraptır. Çorabı pet şişeye sıkı bir şekilde sarmanız yeterlidir. Çorabın burada kullanılması şişenin olası zararlarını engellemeye yöneliktir.
  • Bir başka ev yapımı oyuncak ise kâğıttan yapılan toplardır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey normal kâğıtların kullanılmasıdır. Dergi veya gazetelerde mürekkep olduğundan bunları kullanmanız tehlikelidir. Normal kâğıtlardan hatta kâğıt havlulardan küçük küçük toplar yapabilirsiniz.
  • Eski tişörtlerinizi çöpe atmak yerine oyuncak olarak kullanabilmeniz mümkün. Tişörtünüzü ince ince kestikten sonra en başa bir düğün atın ve ardından saç örgüsü gibi örmeye başlayın. Ortaya örülmüş kalın bir oyuncak çıkacaktır.

Evde Yapılan Oyuncaklar Güvenli mi?

Evde Köpeklerimiz İçin Yapabileceğimiz OyuncaklarEvde yapılan oyuncaklar güvenli mi? Yazımızda da belirttiğimiz gibi evde köpekleriniz için yapacağınız tüm oyuncaklar doğru malzemeler kullanıldığı takdirde güvenlidir. Yine de içinizin rahat etmesi adına oyuncaklarla oynarken onları yakından gözlemleyebilirsiniz. Olası yanlış bir durumda müdahale edebilme şansınız olur.

Basit birkaç malzeme ile yapılan bu oyunlar sayesinde köpekleriniz evde geçirdiği zamanlarda sıkılmayacak ve oyunların keyfini sürecektir. Tabi ki bu oyunlara sizler de eşlik ederseniz, köpeğiniz çok daha mutlu olacaktır. Oyuncaklarla oynadıktan sonra onlara ayrıca ödül maması vermenizi de tavsiye ederiz. Böylelikle mutluluklarına mutluluk katmış olursunuz. Yukarıda tavsiye ettiğimiz oyuncakları yaparak onların ev içinde de enerjilerini atlamalarına yardımcı olmuş olursunuz. Yazımızın köpek sahiplerine faydalı olacağını umuyoruz. Herkese bol oyuncaklı günler dileriz.

 

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.