[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Karınlarına Dokununca Kızar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Neden Karınlarına Dokununca Kızar?

Kediler Neden Karınlarına Dokununca Kızar?Kediler neden karınlarına dokununca kızar? Kedilerin son derece ilginç ve garip canlılar olduğunu artık bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyoruz. Bir gün kendini deli gibi sevdiren hatta sevdirmek için elinden geleni kapan kedinizin ertesi gün sizden nefret edercesine hareketlerine şahit olmuşsunuzdur. Siz sevmek istediğinizde tırmık atarlar hatta ısırmaya başlarlar ama onlar kendini sevdirmek istediğinde kesinlikle siz bundan kaçamazsınız.

Bu yazımızda sizlere kedilerin karın bölgesine dokununca neden kızdıklarından bahsedeceğiz. Aslında bu durum her kedi için geçerli değildir. Çünkü sırt üstü yatarak karnını açıp beni sev diyen kediler de bulunmaktadır. Göbek kısmına ne kadar dokunursanız dokunun hiç ses çıkarmayan kediler vardır. Tabi ki bu sevme işini abarttığınız zaman bir süre sonra sinirlenip tepki veren kediler de vardır.

Kedilerin Karınlarına Dokununca Kızmalarının Sebepleri

Kedilerin Karınlarına Dokununca Kızmalarının SebepleriKediler ilginç canlılar olduğundan bazen onlara nasıl davranacağımızı şaşırdığımız anlar olmaktadır. İnsan kendi kedisinden korkar mı? Evet, bazı durumlarla maalesef ki korkuyoruz. Çünkü size sevgi gösterisinde bulunan kucağınızdan inmeyen ve mutluluktan hırıl hırıl sesler çıkaran kediniz birden pantere dönüşebilir. Onların bu anlık duygu değişimleri gerçekten bizleri de etkilemektedir. Tabi ki her ne kadar pantere dönüşseler de bunların büyük bir kısmı sinirlendikleri için yaptıkları davranışlardır. Aslında hiçbir kedi sahibine bilerek zarar vermek istemez.

Kedilerin karınlarına dokununca kızmaların sebepleri ise çok farklıdır. Kediler için karın bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. O bölgeye dokunulduğunda refleks olarak ani tepki verirler. Aslında bu onların savunma hareketidir. Sakin duran bir kedi birden dört patisi ile elinizi kavranabilir, tırmalayabilir hatta ısırmaya başlayabilir. Burada canını seven kaçsın diyebiliriz. Bir başka sebebi ise o bölgenin kirlendiğini düşünmeleridir. Kediler malum biz onları sevdiğimizde hemen kendilerini temizlemeye başlarlar.

Kedilerin Kızmalarını Nasıl Önleyebiliriz?

Kedilerin Kızmalarını Nasıl Önleyebiliriz?Kedilerin kızmalarını nasıl önleyebiliriz? Kedilerimiz çok farklı ve değişken oldukları için onları çözmek biraz zor olmaktadır. Aslında yaptığımız en büyük hata sevmediği bir şeyi ona yapmaya devam etmektir. Kediniz karın bölgesine dokunulmasından hoşlanmıyorsa bunu üstelememek gerekir. Zaten kediniz kendini mutlu ve rahat hissettiğinde o göbüşü açıp sevdirmektedir. Kendini sevdirmekten hatta dokunulmasından hiç hoşlanmayan kediler de vardır. Mümkün olduğunca üstlerine gitmemek ve onları strese sokmamak gerekir.

Onlara en sevdiği oyuncukları ile yaklaşmak, sakin ses tonu kullanmak, zaman zaman ödül mamaları vermek onları sakinleştirecektir. Kısacası bir kedi ile yaşamak çok farklı bir duygudur. Her şeye rağmen onların uzun yıllar hayatımızda olmasını dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.