[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Sudan Hoşlanmaz?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Neden Sudan Hoşlanmaz?

Kediler Neden Sudan Hoşlanmaz?Kediler neden hoşlanmaz? Kedilerin su ile temas ettikleri anda nasıl kaçtıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. He ne kadar içlerinde zaman zaman bir köpek olduğuna inansak da maalesef köpekler gibi suyu sevmezler ve hatta suya değmemek için ellerinden geleni yaparlar. Özellikle dışarıda yaşayan kedilerin yağmur sularına patisini değdirmeden nasıl üzerlerinden atladıklarına çoğumuz şahit olmuşuzdur. Kedilerin suya bu kadar nefret ile bakmalarının elbette ki önemli sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepleri söylemeden önce şunu da belirtmeden geçmek istemeyiz.

Her ne kadar kedilerin büyük bir bölümü sudan hoşlanmasa da özellikle akan bir çeşmeden su içmeyi çok severler. Eminiz ki bu durumla karşılaşan birçok kedi sahibi vardır. Aslında bu durumdan da kedilerin tamamımın sudan nefret ettiği teorisi çürümüş oluyor. Evet, banyo yapmayı sevmeyebilirler, yağmuru sevmeyebilirler hatta tüyleri ıslandıkları anda büyük bir rahatsızlık duyabilirler ama çeşmeden su içen kedilerin kafasını suyun altına soka soka adeta yıkandıkları da bir gerçektir.

Kedilerin Suyu Sevmemesinin Nedenleri

Kedilerin Sudan Hoşlanmamasının SebepleriKedilerin çok büyük bir bölümü sudan hoşlanmaz, evet bu bir gerçektir. Öte yandan çeşme gibi akan yerlerden de kedilerin kafasını patisini sokarak adeta yıkanarak su içtiği de bir gerçektir. Bu yüzden konuya kedilerin tamamını katmadan devam etmek en doğrusu olacak. Kedilerin bir bölümü tüyleri su ile temas ettikleri anda huysuzlanıp kaçmaktadır. Tüylerinin ıslanması onlar için son derece rahatsız edici bir durumdur. Kedilerin sudan hoşlanmamalarının sebeplerini eminiz ki sizlerde çok merak ediyorsunuzdur. Bu durumun sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bu ilk sıradaki sebebi okuduğunuzda eminiz ki şaşıracaksınız. Kediler doğdukları anda ıslak olarak dünyaya gözlerini açtıklarından bu durum onlarda bir nevi travma etkisi yaratmış olmaktadır. Bu yüzden de hayatları boyunca her zaman kuru kalmayı tercih ederler.
  • Kediler başlı başına temiz hayvanlar olduğundan onları ekstra yıkamaya çok gerek yoktur. Sürekli kendilerini yalayıp temizlediklerinden ekstra bir ıslaklığa tahammülleri de yoktur. Ayrıca kuyruk bölgesi onlar için en zor temizlenen bölge olduğundan ıslandığında kuruması da en çok zaman alan bölge yine orasıdır.
  • Baştan aşağı ıslanan bir kedi ağırlaşacağından yeteri kadar hızlı hareket edemezler. Bu da onların sudan nefret etmesi için bir başka sebeptir.

Sudan Hoşlanmayan Kediyi Yıkamak Doğru mu?

Sudan Hoşlanmayan Kediyi Yıkamak Doğru mu?Sudan hoşlanmayan kediyi yıkamak doğru mu? Sudan nefret eden bir kediyi zorla suyun altına sokmak ve yıkamak hem kedi sahibi için hem de kedi için büyük bir eziyettir. Sudan nefret dışında çok korkan bir kediyi yıkamaya çalışmakta çok yanlıştır. Kedinizi durduk yere büyük bir strese sokmuş olursunuz. Hele ki kediniz yavruysa onu hasta bile edebilirsiniz. Bu yüzden kedinizi yıkamak istediğinizde kaçmasına rağmen ona ısrar etmeyin. Eğer üzerinde kir varsa ılık bir bez ile yumuşak hareketler eşliğinde silmeyi deneyebilirsiniz. Kedinizin çok ıslanmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Şunu da belirtmeden yazımızı noktalamayalım. Kedilerinizi özellikle kış aylarında yıkamayınız ve hasta olmalarına sebep olmayınız. Kedinizi mümkünse zorunlu haller dışında hiç yıkamayın. Çünkü onlar zaten hepimizden temizler.  Hepinize bol patili günler dileriz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.