[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedimle Uçağa Binebilir Miyim?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Yaşamımızı paylaştığımız evcil dostlarımızla her an beraber olmak istememizde normaldir. Onlarla uçak yolcuğu bile yapmayı isteriz tabii ki. Peki, kedimle uçağa binebilir miyim? Daha doğrusu kedimle uçağa binmek için hangi belgelere gerek vardır? ve Kedimle uçağa binmeden nelere dikkat etmeliyim? İşte kedimizle uçak yolcuğu yapabilmemizi mümkün kılacak tüm bu soruların ayrıntılı yanıtları!

kedisesi ucak 1Tabi ki kedimizi uçak yolcuğuna dahil etmek için birtakım esaslara dikkat etmemiz gerekiyor. İşte bu aşamada kedimizle uçak yolculuğu için neler yapmamız gerekiyor, nelere ihtiyaç olacak? Sorularının cevaplarını da bulmamız gerekir. Bu soruların cevaplarını sizinle sırayla bulalım. Evdeki kedi dostlarımız ile uçak yolculuğu için hazırlık yapmaya karar verdiysek öncelikle bunun için bazı resmi işlemler olduğunu unutmamalıyız. Bu işlemler nelerdir bunların cevabı ile devam edelim.

Kedim ile Uçak Yolculuğu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

kedisesi ucak 3Uçak yolculuğuna çıkmak için bilet satın almadan önce kedimizi de yanımızda götürebilmek için gerekli evrakları hazırlamalıyız. Kedimizi veterinere götürerek kedimizi bu yolculuğa çıkması için bir engeli olup olmadığını kontrol ettirmeliyiz. Kontrol sonunda veterinerden seyahat engeli olmadığına dair imzalı ve kaşeli bir rapor almalıyız. Bu rapor ile birlikte kedimizin aşılarının tam olduğunu gösterir kimlik kartını da yanımıza almamız gerekmektedir. Uluslararası yolculuk yapılacaksa prosedürlere ek maddeler eklenebilir.

Kedimle uçağa binebilir miyim sorusunun bir diğer kısmı ise bilet kısmıdır. Kedimizin bizimle uçak yolculuğuna çıkabilmesi için kendimize bilet aldığımız gibi kedimiz için de bir bilet almamız gerekmektedir. Kedilerin uçak bileti fiyatı firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bütün bu işlemler ve evraklarla birlikte kedimizle kalacağımız mekanda da onun ile ilgili rezervasyon yapmamız gerekecektir. Kedimizin biletini de aldıktan sonra dostumuzla yola çıkmak için hazırlık yapmaya başlayabiliriz.

Kedim ile Uçak Yolculuğunda Nelere Dikkat Etmeliyim?

kedisesi ucak 2Birlikte yaşadığımız kedi dostlarımızla seyahate çıkacağımız zaman onun tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmamız gerekecektir. Kedimle uçağa binebilir miyim sorusuna evet cevabını aldıktan sonra yolculuk için neler yapmamız ve kedimizin ihtiyaçları nelerdir sorularının cevabını da bulmamız gerekecektir.

  • Kedimizin yolculuk sırasında rahat edebileceği bir kafes ayarlamamız uygun olacaktır. Eğer kafes çok büyük olursa bagaja alınma durumu olabilir.
  • Bu kafes kedimizin kilosuna göre uygun ayarlanmalı ve rahat etmesi sağlanmalıdır.
  • Kedimizin kilosuna göre yanımızda veya kargo bölümünde yolculuk yapmasına karar verileceği için duruma göre kedimizin mamasını ve kafes içi ihtiyaçlarını ayarlamalıyız.
  • Uçağa binmeden önce yapılan güvenlik kontrollerinde x-ray cihazından geçiş konusunda kedimizin sağlık sorunu yaşamaması için görevlilerden yardım almak uygun olacaktır.

Kedinizin ve kendinizin tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra keyifli bir yolculuğun sizi beklediğini söylemek yerinde olur.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.