[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Yüksek Yerleri Sever?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Neden Yüksek Yerleri Sever?

Hayvan severler çok iyi bilir ki kediler tartışmanız insanların en iyi dostlarından biridir. Evde bakımı son derece kolay olan bu evcil hayvanlar, ev içerisinde bazı değişik hareketleri ile bizleri şaşırtabilirler. Kedinizi evin içerisinde birden dolap tepesinde, buzdolabının üstünde veya kapı üstlerinde görebilirsiniz.

Aklınıza kediler neden yüksek yerleri sever? Sorusu gelebilir. Bunun asıl sebebi kedilerin içgüdüsel olarak yüksek yerlere tırmanma isteğidir. Sokakta yürürken de ağaç tepesine birçok kedinin tırmandığına muhakkak şahit olmuşsunuzdur.  Peki, neden sürekli yükseğe çıkmak istiyorlar? Çünkü yükseğe çıktıklarında kendilerini güvence altına alıyorlar. Yani yukardan aşağıyı ve çevreyi gözlemliyorlar. Olası bir tehlike anında kendilerine hiçbir şekilde zarar gelmeyeceğini düşünüyorlar.

Kedilerin Yüksek Yerlere Çıkması Güvenli mi?

kedisesi9

Kedilerin içgüdüsel olarak tırmanmayı seven hayvanlar olduğunu söylemiştik. Kedilerin yüksek yerlere çıkması güvenli mi? sorusuna geldiğimizde ne kadar yüksek olup olmadığı önemlidir. Onları evin içerisinde yüksek yerlerde görebileceğiniz gibi çok alakasız kalorifer tepelerinde de görebilirsiniz.

Normal şartlarda tehlikeli olmayan bu tırmanış eğer ki evin çatısı gibi çok daha yüksek yerler olursa tabi ki tehlikeli olabilir. Buradaki asıl problem ise nasıl ki ağaca çıkan bir kediyi geri indiremiyorsanız, çatıdaki kediyi de kendi başınıza aşağı indirmeniz zordur. Bu kadar yüksek yerlerde düşme tehlikesi olduğundan kedi sahiplerinin mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir. Evin içerisinde tırmandığı yer güvenli ise herhangi bir tehlike oluşmaz.

Yüksek Yerlere Çıkmak Kedileri Mutlu Eder mi?

kedisesi british15Yüksek yerlere çıkmak kedileri mutlu eder mi? Evin içerisinde yüksek yerlere çıkıp aşağı bakarak adeta zirvedeyim havalarına girmelerine birçoğumuz şahit oluyoruz. Mesela bir dolabın üstünde onların yatabilecekleri eşyalar varsa değmeyin keyfine. O bölgeyi anında sahiplenirler ve hem zirvenin tadını çıkarırlar hem de ev içinde kendilerine ait bir ev alanı oluştururlar.

Hatta günün büyük bir kısmını orada uyuyarak geçirirler ve abartıp yemeklerini bile oraya koymanızı isteyebilirler. Yani yüksek yerlere çıkan kediler, çıktıkları alan güvenli ise her zaman mutludur. Sonuç olarak kedilerin hareketlerine kimse akıl erdiremez ama kedilerle yaşamak başlı başına keyifli ve insanı oldukça mutlu eden bir duygudur.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.