[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Sahiplerine Neden Masaj Yapar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Sahiplerine Neden Masaj Yapar?

Kediler Sahiplerine Neden Masaj Yapar?Kediler sahiplerine neden masaj yapar? Herhalde bu soruyu birçok kedi sahibi kendine sormuştur. Kedilerin masaj yapması, bunu yaparken yoğun hırıltılı ses çıkarması dünyada başınıza gelebilecek en güzel durumdur. Onların o yoğun yoğurma hareketleri adeta sizi mest eder. Sevimli kedilerimizin bu masaj hareketini özellikle yumuşak yerlere yaptığının hepimiz farkındayız. Kediler ön patileri kullanarak masaj yapar. Tabi bu masajı yaparken de tırnaklarını bol bol geçirirler.

Battaniye, yorgan, kazak fark etmeksizin buldukları her yumuşak şeye masaj yaparlar. Peki, kedilerin bu masaj hareketinin nereden geldiğini biliyor musunuz? Hepimiz biliyoruz ki yeni doğan her canlı anne sütüne muhtaçtır. Kediler için de aynı duru şüphesiz ki geçerlidir. Kediler, annelerinin memelerinden süt emmeye çalışırken ön patileri ile masaj yaparlar. İşte bu masaj hareketi tam da buradan gelmektedir.

Kediler Sahiplerine Masaj Yapar mı?

Kediler Sahiplerine Masaj Yapar mı?Kediler sahiplerine masaj yapar mı? Bu sorunun cevabı çok nettir. Tabi ki de kediler sahiplerine masaj yapar. Onlar annesi babası yerine koydukları insanlara sevgisini en derinden hissettirmek için masaj yapar. Kendini çok mutlu ve huzurlu hisseden her kedi bu masaj hareketi sahibine yapmaktadır. Onlara bir nevi sevgilerini göstermektedir. Tabi ki bu hareket kedi sahiplerini çok muttu ettiği kadar bazen acı duymalarına da sebep olabilir.

Kediler, masaj yaparken tırnaklarını batırıp çıkardıkları için bu durum bir süre sonra sizlere acı verebilir. Özellikle kolunuza veya göğüs bölgenize yapılan ön patili ve tırnaklı masajlar, canınızın acımasına sebep olabilir. Böyle bir durum yaşadığınızda kucağınıza yumuşak bir battaniye türü bir şey alabilirsiniz. Böylelikle kedinizin tırnakların canınızı acıtmamasına engel olmuş olursunuz. Tabi ki düzenli olarak kedinizin tırnaklarını kestirirseniz, masaj hareketi sırasında tırnak batması gibi bir problemle de yaşamazsınız.

Kedilerin Masaj Yapmasının Genel Sebepleri

Kedilerin Masaj Yapmasının Genel SebepleriKedilerin masaj yapmasının genel sebepleri arasında ilk sırada yazımızın içerisinde belirttiğimiz gibi onların sahiplerine sevgisini gösterme şekli gelmektedir. Yani evlatlarımız bizlere güvendiklerini ve çok sevdiklerini hissettirmek için bizleri bol bol yoğurur. Ama evinizde birden fazla kediniz varsa durum biraz değişmektedir. Belirli noktaların kendilerine ait olduğunu anlatmak için de masaj yapabilirler.

Örnek verecek olursak; kediniz sizin dışında sık sık yattığı kedi yatağına, yastığına veya koltuklara masaj hareketi yapıyorsa o bölgeleri işaretliyor demektir. Diğer kedilere bir nevi gözdağı veriyor da diyebiliriz. Onların bu bölgelere yaklaşmasını istemiyorlardır. Kedilerin patilerinde değişik kokular bulunmaktadır. Sizler bu kokuyu alamayabilirsiniz ama bu kokular sayesinde onlar belirledikleri bölgelere işaret koyar ve bu alanlara ben hariç hiçbir kedi yatamaz mesajını net bir şekilde verirler. Kedileriniz ile birlikte bol yoğurmalı ve sevgi dolu uzun bir ömür geçirmenizi dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.