[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilere Egzersiz Yaptırma Yöntemleri

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilere Egzersiz Yaptırma Yöntemleri

Kedilerin sağlığını korumak için egzersiz yapmaları çok önemlidir. Kedilere egzersiz yaptırma yöntemleri hakkında belirteceğimiz ipuçlarından yararlanmanız da fayda olacaktır. Elbette ki kedilere egzersiz yaptırma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olursanız, onların kaliteli bir yaşam sürmesini de mümkün kılarsınız. Bu noktada sizler için hazırladığımız seçenekleri aşağıda sıraladık.

Eğer Gün İçerisinde Evde Yoksanız Kedinize Bir Arkadaş Getirin. 

Bu hem kediniz yalnız kalmamasını hem de beraber oyun oynayabileceği bir arkadaş olmasından kaynaklı sizin uğraş vermeden kediler oyun oynarken egzersiz yapmalarını kolaylaştıracaktır. Böylece kediniz hem daha hareketli olacaktır hem de kendisine bir oyun arkadaşı bulacaktır.

Kedinize Tırmanma Tahtası Alın

Kedinize tırnaklarını törpülemesi için tırmanma tahtası alabilirsiniz. Kediler bir şeyleri tırmalamayı, patileri ile bir şeylerle oynamaya bayılırlar. Kedilerin bu ihtiyacını karşılayabilmeleri açısından onlara tırmalama alanı olarak tırmanma tahtalarından güzel bir yer oluşturabilirsiniz.

Kedinize Farklı Oyuncaklar Alın!

Kedilere Egzersiz Yaptırma YöntemleriÇeşitli oyuncaklar veya lazer alabilirsiniz. Kediler oyuncaklar ile oynamayı çok severler. Ses çıkaran veya hareket ettirdikçe içinden ödül maması çıkan oyuncakları tercih ederseniz kediler hem egzersiz yapmış olacak hem de oyun oynamış olacaklardır. Kedinize oyun oynamak için lazer alacaksanız; lazerle oynarken özenli davranmak durumundasınız. Zira lazer ışığının kedinizin gözüne gelmesi, büyük sorunlara neden olacaktır.

Lazer kedilerin dikkatini her zaman çeken bir oyun aletidir. Kedilerin dikkatini çekme sebebi parlayan bir nokta olmasından kaynaklanan dikkat çekici ve hareket eden ışık kedileri hemen kendine çekecektir. Lazer ışığını gördüğü anda bütün dikkatini ona vererek lazer ışığını yakalamaya çalışacaktır. Sizde lazeri hareket ettirerek kedinize hem oyun oynatmış hem de bu sayede egzersiz yaptırmış olacaksınız.

Kediniz İçin Yeni Oyun Fikirleri Oluşturun!

Sopanın ucuna ip ve püskülleri olan dikkat çekici bir şey bağlarsanız kedileriniz bunu yakalamak ve oynamak için sopayı hareket ettirdiğinizde onu yakalamak isteyecektir. Dilerseniz bu oyun sopasını internetten de satın alabilirsiniz;

Kedilere Egzersiz Yaptırma YöntemleriKedileriniz bayılarak oynayacağı bir diğer oyuncak ise oyun sopasıdır. Bunu dilerseniz evde yapmanızda mümkündür. Oyun sopasının ucunda bağlı olan oyuncağı almak için her şeyi yapacak olan kediniz bu sayede egzersizde yapmış olacaktır.

Kedi otu ya da sprey halinde satılan catnip alıp kediniz oyuncağının üstüne sıkabilirsiniz; Kedilerin bayıldığı bir diğer şey ise kedi otudur. Kediler, kedi otuna ulaşıp onları yemek için her engeli aşarlar. Kısa yol olarak kedinizin egzersiz yapmasını sağlayacak bir oyuncağının üzerine catnip sıkabilirsiniz. Catnip, kedi nanesi denilen bir bitkidir. Sprey halde satışı mevcuttur, kediniz oyuncağına bir fıs sıkmanız bile yeterli olacaktır. DİKKAT! Catnip, kedilerin çok sevdiği bir kokudur. Sıktığınız yere dikkat etmelisiniz.

Kedinizi Dışarı Çıkarabilirsiniz!

Kediniz ile beraber kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu kedileriniz ev ortamında sürekli bulunmasından kaynaklı oluşan agresifliği alacaktır.  Kedilere egzersiz yaptırma yöntemleri ile ilgili yazımız bu kadardır. Bunlardan herhangi birini bile yapsanız kediniz ve sağlığı için iyi olacaktır…

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.