393
393 Beğeni

Köpeğimin mutlu olduğunu nasıl anlarım?

Köpekler, yaşamları boyunca insanlara karşı hem koruma içgüdüsü hem de sevme duygusunu taşırlar. Bizim ile birlikte yaşayan köpeğimiz tüm ömrünü bizlere adar ayrıca bizler için de en iyi dost olurlar. Bu güzel birliktelik boyunca zaman zaman insanlar kendilerine bir soru sorar; köpeğimin mutlu olduğunu nasıl anlarım?  Bu yazımızda da bu sorunun cevabını sizler ile birlikte arıyoruz.

Elbette mutluluk en bulaşıcı şeydir ve siz mutlu olursanız gözlerini bir an olsun sizden ayırmayan köpeğiniz de mutlu olacaktır. Ama yine de bunu anlamanın çok daha kolay yolları vardır. Bir insan nasıl mutlu olduğunu beden dili ile dışarı yansıtıyor ve gösteriyorsa köpeklerin de beden dilleri nasıl hissettiklerini dışa vurur.

Mutlu bir köpek neler yapar?

Öncelikle nasıl bir insan mutsuz olduğunda bir şey yapmak istemez ve mutlu olduğu zaman da daha enerjik olur ise köpekler de aynı bu şekildedir. Bir köpeğin mutlu olduğunu anlamanın en eğlenceli yolu; köpeğimizin oyun oynamak istemesidir. Belki çok sevdiği bir topu ağzı ile getirip önünüze koyar ve sizin atmanızı bekler ya da çok sevdiği başka bir oyuncağı getirir. Eğer köpeğiniz sizin ile oyun oynamak istiyor ise bilin ki o an mutludur.

Köpeklerin beden dili ile mutlu olduğunu göstermesinin bir diğer yolu ise kuyrukları ile yaptığı hareketlerdir. Köpeklerimiz mutlu oldu mu direkt o tüylü, uzun ya da kısa kuyruklarını hızla sağa sola sallar ve bize aslında mutluluktan yerinde duramadığını anlatır. Köpeğiniz sizi gördüğü gibi kuyruğunu sallıyor ve sağa sola zıplıyor mu? İçiniz ferah olsun, bu onun mutlu olduğunu ve sizi sevdiğini göstermektedir.

Köpeğimin mutlu olduğunu nasıl anlarım?
Köpeğimin mutlu olduğunu nasıl anlarım?

Enerji dolu ve sevgi dolu olan köpeklerin yaptığı bir başka hareket de sırt üstü uzanıp karnını sizin için açmasıdır. Aslında bu hareket de mutlu ve heyecanlı olan köpeğimizin karnını açıp bizim sevgimizi beklemesidir. Yapmamız gereken tek şey mutlu köpeğimizin karnını okşamak ve ona sevgimizi göstermektir.

Bir beden dili olmaktan da ziyade gerçekten köpeği ile bir bağa sahip olan insanların anlayabileceği bir şey de vardır ki; köpeğinize baktığınızda gözünün içinin gülmesidir. Mutlu bir köpek hareketli, oyuncu ve sevgi dolu olur ama hepsinden de öte gözlerinin içi güler ve size baktığı an ona sarılmalara öpmelere doyamazsınız.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Bilgin Bilgin
0
Bilgin
Komik Komik
0
Komik
Aşık Aşık
1
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Umursamaz Umursamaz
0
Umursamaz
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı