[get-banner]
Köpekler Bakımı

Yaşlı Bir Köpeği Sahiplenmek

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Yaşlı Bir Köpeği Sahiplenmek

Yaşlı Bir Köpeği SahiplenmekYaşlı bir köpeği sahiplenmek, şu hayatta yapılabilecek en güzel hareketlerden biridir. Hayvan severler daha çok bir köpek sahiplenmek istediğinde tercihini yavru köpeklerden yana kullanırlar. Yavru bir köpeği büyütmek ve eğitmek, yetişkin bir köpek ile yaşamaktan daha cazip gelir. Onun ilk adımlarını izlemek, onunla bol bol oyun oynamak, birlikte uyumak,  gözünün önünde büyüdüğünü görmek tabi ki de başlı başına harika bir durumdur.

Özellikle cins köpek almak yerine ilk tercihinizin barınaklardan yana olmasını şiddetle tavsiye ederiz. Tabi ki sokağa atılmış birçok cins köpek var. Özellikle tatil beldelerinde gösteriş için cins köpek alanların ve tatil dönüşü bırakanların sayısı epey fazladır. Öte yandan yavru bir köpeği almak ve onunla daha uzun yıllar geçirmek tabi ki de herkesin hakkıdır. Ama yaşlı bir köpek ile yaşamak da bambaşka bir deneyim olacaktır.

Yaşlı Bir Köpekle Yaşamanın Olumlu Yanları

Yaşlı Bir Köpekle Yaşamanın Olumlu YanlarıYaşlı bir köpekle yaşamanın olumlu yanları arasında şüphesiz ki ilk sırada bol sevgi gelir. Hele ki barınaktan yaşlı bir köpek almak ve onu evlat edinmek paha biçilmez bir harekettir. Günümüzde maalesef ki o kadar çok terk edilen can var ki! Onların oyuncak olmadıklarını ve bir kalpleri olduklarının özellikle altını çizmek isteriz. Nasıl ki doğurduğunuz evladınızı sokağa atmak canilikse, aynı şekilde bir köpeği bir kediyi de sokağa atmak caniliktir. Keyif için değil, gerçekten hayatınıza ortak etmek can sahiplenin.

Yaşlı bir köpekle ile yaşamanın sizlere kattığı birçok avantaj vardır. Her şeyden önce yaşını başını almış ve karakteri oturmuştur. Tüyleri beyazlamaya başlamış, hareketleri yavaşlamış ve daha sakin olmuşlardır. Ayrıca yaşlı hayvanların çok daha sevgi dolu olduklarını da belirtmek isteriz. Tabi ki yaşlanması ile birlikte birçok hastalığı da olabilir. Hastalıklar sadece yaşlılar için değil gençlerde de birçok hastalık görülmektedir. Yine de yaşlı bir köpek, bakıma daha çok muhtaçtır.

Yaşlı Köpeğin Bakımı

Yaşlı Köpeğin BakımıYaşlı köpeğin bakımı, tabi ki çok kolay olmayacaktır. Bazı hastalıklara sahipse sık sık veteriner kontrolüne götürmeniz gerekecektir. Yaşına uygun mama seçimi oldukça önemlidir. Yaşlı köpeklerde tıpkı insanlarda olduğu gibi şeker hastalığı, tansiyon, kolesterol, böbrek, hatta kalp ile ilgili sıkıntılar olabilir. Gerçi dediğimiz gibi bu hastalıklar artık genci yaşlısı demeden her yaşta görülebiliyor. Yaşlı bir köpeğin sık sık tuvaleti gelebilir ve onu sık sık dışarı çıkarmanız gerekir. Dışarı çıkması ve biraz yürümesi sağlığı açısından kesinlikle önemlidir.

Öte yandan evin bir köşesini acil tuvalet ihtiyacına yönelik hazırlayabilirsiniz. Bize kalırsa onlar her zaman bir şansı hak ediyor. Eğer bir köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz, cinsini ırkını sorgulamadan yaşlı bir köpek alın ve gerçek sevginin ne olduğunu onunla birlikte yaşayın 🙂 Tüm canların tez zamanda bir yuva bulması dileğiyle.. Patili günler dileriz 🙂

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.