[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpekler Neden İç Çeker? Hastalık Belirtisi Mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpekler Neden İç Çeker?

Köpekler Neden İç Çeker?Köpeklerden çıkan değişik sesler, insanı fazlasıyla mutlu etmektedir. Özellikle oyun oynarlarken ki yaramaz tavırları hafif hafif hırlamaları onların ne kadar mutlu olduğunu anlatmaktadır. E haliyle bu değişik sesler, köpek sahiplerini sevindirmektedir. Ama bir de köpeklerin iç çekme sesi vardır. Tıpkı bir insan gibi içlerini çekerler. Peki, köpekler neden iç çeker? İnsanlar sıkıldıklarında, yorulduklarında, rahatladıklarında, keyifleri kaçtığında veya sadece ilgi istediklerinden iç çekmektedir. Köpeklerde de durum buna oldukça benzerdir. Tabi ki bir insanın iç çekmesi çok ilgimizi çekmezken, köpeğimizin uzun bir iç çekmesi bizleri hem güldürür hem de şaşırtır.

Köpeklerin bu iç çekme sesini çıkarmasının altında aslında birçok neden yatmaktadır. Bu sesi neden çıkardıklarını beden dillerine bakarak, anlamaya çalışabilirsiniz. Köpeğinizi zaten çok iyi tanıyorsanız, tam olarak ne istediğinizi veya neyi ifade ettiğini anlayabilirsiniz.

Köpeklerin İç Çekme Sebepleri Nelerdir?

Köpeklerin İç Çekme Sebepleri Nelerdir?Köpeklerin iç çekme sebepleri insanların iç çekmeleri ile hemen hemen aynıdır. Tabi ki insanlar dertlerini konuşarak anlatabiliyorken, köpeklerimiz hareketleri, çıkardıkları sesler ve bakışları ile anlatmaya çalışmaktadır. Gelin, hep beraber iç çekme nedenlerinin neler olduğuna göz atalım;

  • Köpeklerin iç çekmesi sözün bittiği yer gibidir. Yani son noktadır. Saatlerce oynanan bir oyun sonrası yoruldum manasına gelebilir.
  • Tıka basa yemek yedikten sonra kocaman bir iç çekiyorsa doydum artık demektedir.
  • Uykuya geçiş esnasında iç çekiyorsa artık uyuyacağım mesajını vermektedir.
  • Köpeğinize kızdığınızda size küsebilir ve kırgınlık ifadesini belli etmek için iç çekebilir.
  • Bir şeyle ilgilenirken o işin sonunda başarısız olursa pes ettim manasında iç çekebilir.
  • Köpeğiniz iç çekerken gözleri yarı açık yarı kapalı şekildeyse bu onun mutlu ve keyfinin yerinde olduğunu göstermektedir.

Köpeklerin İç Çekmesi Hastalık Belirtisi Olabilir mi?

Köpeklerin İç Çekmesi Hastalık Belirtisi Olabilir mi?

Köpeklerin iç çekmesi, normal şartlarda sıra dışı bir durum eklenmediği sürece tehlikeli değildir. Köpeğinizin iç çekme sebebini en iyi siz anlarsınız. Onu sizden başka kimsenin yakından tanıması mümkün değil. Eğer köpeğiniz iç çekmenin yanında birde zor nefes alıyorsa bu durum sağlık sorununa işarettir. Daha rahat ve derin nefes alabilmek için iç çekiyor olabilir. Bu durumu gözlem yaptığınızda mutlaka ayırt edersiniz.

Herhangi bir acı duyuyorsa da iç çekebilir. Ağrısı, sızısı olabilir. Bu yüzden olağan dışı bir durumla karşılaşırsanız, hemen veteriner hekiminize gitmenizi tavsiye ederiz. Bunlar dışında köpeklerin iç çekmesi mutluluk belirtisidir ve panik yapacağınız bir durum ortada yoktur. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Tüm köpeklerin sadece mutluluktan ve keyiften iç çekmelerini dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.