[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpekler Neden Ayak Ucumuzda Yatar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpekler Neden Ayak Ucumuzda Yatar?

Köpekler Neden Ayak Ucumuzda Yatar?Köpekler neden ayak ucumuzda yatar? Çoğu köpek sahibi ile uyumayı çok sevdiği gibi özellikle ayak ucunda yatmayı tercih ederler. Bu sadece köpeklere has bir durum değildir. Kedi sahipleri de iyi bilir ki bazı kediler de sahibinin ayak ucunda uyur ve bundan büyük bir keyif alır. Köpeklerin birçok farklı uyuma şekli vardır. Bu uyuma şekilleri ile aslında bizlere karakterleri hakkında da bilgiler verirler.

Ayak ucunda sessiz sessiz uyuyan köpeklerin tamamı sahibine olan saygısından dolayı o şekilde yatarlar. Saygı ne alaka diyebilirsiniz ama köpekler sahiplerine hem büyük bir sevgi hem de büyük bir saygı duyarlar. Tabi ki birçok uyuma pozisyonu bulunmaktadır. Sahibine sarılarak uyuyabilirler. İki bacak arasına yatarak uyuyabilirler. Onlarında tıpkı bizler gibi çeşitli uyuma şekilleri vardır.

Köpeklerin Ayak Ucunda Yatmasının Sebepleri

Köpeklerin Ayak Ucunda Yatmasının SebepleriKöpeklerin ayak ucunda yatmasının sebepleri konusuna gelecek olursak; köpekler dediğimiz gibi birçok farklı uyku pozisyonunda uyurlar. Bazıları sahipleri ile uyumayı fazlasıyla severken bazıları da yalnız uyumayı tercih eder. Bu durum tamamen karakteri ile alakalıdır. Bizler için de durum aynıdır. Köpeklerin ayak ucunda yatmasında hiçbir sakınca yoktur. Onların atası kurtlar olduğu için bu bir nevi sahibine saygı şeklidir. Köpeğiniz size sonsuz bir saygı duyduğundan ayak ucunda yatmayı tercih eder. Ayrıca herhangi bir tehlike anında çabuk hareket etmek için de ayak ucunu tercih ederler. Tabi ki bütün bu sebepler bazı uzmanların görüşüdür. Bize göre onların ayak ucunda yatması, yerde yatması, kendi köpek yatağında yatması veya sahibine sarılarak yatması fark etmiyor. Yanımızda olmaları yeter.

Köpeklerle Yatmanın Bir Zararı Var mı?

Köpeklerle Yatmanın Bir Zararı Var mı?Köpeklerle yatmanın bir zararı var mı? Aslına bakılırsa kedi veya köpeklerimizle yatmanın bize göre hiçbir zararı yoktur. Sadece eğer köpeğinize karşı bir alerjiniz varsa bu rahatsızlığınız daha fazla nüksedebilir. Tabi ki bu alerji problemi içinde çeşitli ilaçlar ve iğneler bulunmaktadır. Tüy yutma gibi bir durum da söz konusu değildir. Kaldı ki tüylerin kist yaptığına dair bir inanış vardır. Bu inanışın da doğru olmadığının altını çizmek isteriz.

Çoğu uzmanında bizlerle aynı görüşte olduğunu belirtmek isteriz. Yani kedi veya köpek sahipleri her gün tonlarca tüy yutuyormuş gibi bir algının olması da son derece yanlış. Konuyu çok fazla dağıtmadan yazımızı burada noktalamak istiyoruz. Köpeklerle yatmanın hiçbir zararı olmadığı gibi onlarla uyumak demek mutluluk demektir.  Hepinize bol patili günler dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.