[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpekler Ayakkabılar İle Neden Oynar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpekler Ayakkabılar İle Neden Oynar?

Köpekler Ayakkabılar İle Neden Oynar?Köpekler ayakkabılar ile neden oynar? Hepimiz biliyor ki köpekler oldukça enerjik ve hareketli canlılardır. Özellikle yavru köpekler, yetişkinlere göre çok daha hareketli ve sürekli oyun peşindedir. Köpeklerin sık sık kapı önünde duran ayakkabılar ile oynadıklarına şahit olmuşsunuzdur. Ayakkabıları kemirmeye bayılırlar ve parçalayana kadar da bırakmazlar. Hele o ayakkabılar yeniyse köpek sahibi için bu durum oldukça üzücüdür.

Yavru köpeklerde ise durum biraz daha farklıdır. Onlarda tıpkı kediler gibi buldukları her eşyayı kemirmeye çalışırlar. Bunun sebebi oyundan ziyade diş kaşıntısından olmaktadır. Tabi ki bu durum sadece yavrular için geçerli değil. Yetişkin köpeklerinde ayakkabılar ile oynamaktan onları kemirmekten büyük bir zevk aldıkları bir gerçektir. Neden özellikle ayakkabı olduğunu hiç düşündünüz mü veya merak ettiniz mi?

Köpeklerin Ayakkabılar İle Oynamasının Sebepleri

Köpeklerin Ayakkabılar İle Oynamasının SebepleriKöpeklerin ayakkabılar ile oynamasının veya kemirmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu bölümde sizlere bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Köpeklerin ayakkabı ile oynamasının sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ortada bir sebep yoktur. Sadece oyun amaçlı ayakkabınız ile oynuyor olabilir.
  • Köpekler, bebeklik dönemlerinde annelerine emme hareketi yaptıklarından kumaş veya bezden olan ayakkabıları da bu şekilde emerek, oyun oynayabilir. Her ne kadar bu emme içgüdüsü kediler de daha sık görülse de, bebek köpeklerde de durum aynıdır.
  • Huzursuz ve stres altında olan bir köpekte hırsını ve tepkisini göstermek için ayakkabıları kemirebilir. Bu durum tabi ki sıkıntılıdır. Köpeğinizin davranışlarını bu yüzden iyi takip etmeniz gerekir.
  • Diş çıkması, diş kaşıntısı veya diş ağrısından dolayı ayakkabıları kemiriyor olabilir.

Köpeğimin Ayakkabılar İle Oynamasını Nasıl Engelleyebilirim?

Köpeğimin Ayakkabılar İle Oynamasını Nasıl Engelleyebilirim?Köpeğimin ayakkabılar ile oynamasını nasıl engelleyebilirim? Keyfi oyunlar her ne kadar güzel olsa da sürekli ayakkabılarımızın parçalanması hoş bir durum değildir. Birkaç basit yöntem ile bu durumun önüne geçebileceğinizi belirtmek isteriz. Köpeğinize ayakkabının yerini tutacak yumuşak ve ona zarar vermeyecek başka bir oyuncak alabilirsiniz. Böylelikle o oyuncakla oynar ve onu kemirir. Eğer işten güçten köpeğinize çok fazla vakit ayıramıyorsanız, özellikle ayakkabı kemirdiği saatlerde onunla daha fazla yakından ilgilenebilirsiniz. Bu birkaç basit yöntem ile köpeğinizin ayakkabı ile oynamasının önüne geçebilmeniz mümkündür.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.