[get-banner]
Köpekler Bakımı

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileridir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri

Tüy Dökmeyen Köpek CinsleriEminiz ki herkesin hayali evinde tüy dökmeyen kedi ve köpeklerin olmasıdır. Elbette ki tüy dökmeyen birçok hayvan türü bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere tüy dökmeyen köpek cinslerinden ve onların belirli özelliklerinden bahsedeceğiz. Bilinen bir gerçek var ki, köpekler gerçekten de insanın en iyi dostudur. Onlarla yaşamak ve bir hayatı paylaşmak oldukça güzel bir duygudur. Ama tabi ki her güzelin bir kusuru vardır misali köpeklerin de tüy dökme problemleri vardır. İşin ilginç yanı ise bu tüy dökmeyen türler, aksine çok tüylüdür.

Bu kadar tüye sahip olup da hiç tüy dökmemeleri muhtemelen en büyük özellikleridir. Bu köpek türlerini sıklıkla tüye karşı alerjisi olan hayvan severler almak istemektedir. Hayvan tüyüne karşı alerjisi olan insanlar muhakkak ki bu durumdan şikâyetçidir. Hiçbir zaman başımıza gelmesini istemediğimiz bir durum olduğunun da altını çizmek isteriz. Tüy dökmeyen bu köpek türlerinden birine para vermeden sahip olmanız çok zordur. Yine de bir can sahiplenmek dünyada yapılabilecek en güzel şeydir.

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileridir?

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileridir?

Tüy dökmeyen köpeklerden almak için insanların çok fazla para ödediği bir gerçek. Keşke dünyada bulunan tüm kedi ve köpek türleri parasız olarak sahiplenilse.. Yine de dediğimiz gibi bir cana sahip çıkmak onu aileden biri gibi görmek hatta evlat yerine koymak başlı başına güzel bir durumdur. Öyleyse tüy dökmeyen köpek cinslerinin hangileri olduğuna gelin hep birlikte bakalım;

Malta Teriyeri başta olmak üzere; Affenpinscher Köpeği,, Minyatür Schnauzer Köpeği, Perulu İnka Orkide Köpeği, Portekiz Su Köpeği, Tel Tilki Teriyeri, Boston Terrier, Shih-tzu, Papillon, Yorkshire Terrier, Kaniş, Basenji, West Highland White Terrier, Bedlington Terrier gibi birçok köpek türü vardır. Bu köpek türlerinin bazıları küçük köpek türlerine girerken bazıları epey büyüktür. Hepsinin ortak noktası hipoalerjik köpek türü olmasıdır. Yani astımı veya alerjisi olan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile sahiplenilebilecek köpek türlerindendir. Hepsinin tabi ki de ayrı ayrı beslenme şekilleri, karakteristik özellikleri, ömürleri, kiloları, boyları, renkleri ve kökenleri vardır.

Tüy Dökmeyen Köpek Cinslerinin Ortak Özellikleri

Tüy Dökmeyen Köpek Cinslerinin Ortak ÖzellikleriTüy dökmeyen köpek cinslerinin ortak özellikleri arasında en belirgin ve net özellik haliyle tüy sorununun olmamasıdır. Elbette ki bu köpek türleri arasında çok çok az tüy döken illaki vardır. Genel özelliklerine baktığımızda bu tür köpekler, daha kısa tüye sahiptir. Tüyleri tek katmandan oluştuğu için tüy dökmemektedirler.

Bu köpek türleri arasında hem kısa hem de uzun tüylü köpekler bulunmaktadır. Uzun tüylü köpekleri gören insanlar onların çok tüy dökebileceğini düşünebilirler. Bilinenin aksine her uzun tüylü köpek tüy dökecek diye bir şart yoktur. Buna en iyi örnek ise yazımızın içerisinde adı geçen Shih-tzu köpek türleridir. Bu köpekler uzun ve muhteşem tüylere sahip olmasına rağmen tüy dökmez. Yazımızı burada sonlandırırken içeriğin sizlere yararlı olmasını umuyor ve alerjisi olan insanlarında içleri rahat bir şekilde köpek sahibi olabileceklerinin altını çiziyoruz.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.