[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpek Tuvalet Pedi Nedir? Ne İşe Yarar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

kedisesi kopek pedi 3Köpek sahibi olmak isteyenleri ilgilendiren en önemli konulardan biri tuvalet eğitimidir. Özellikle yavru köpek sahibi olmak isteyen veya hali hazırda olanlar için tuvalet eğitimi vermek epey zordur. Konu hakkında bilgisi olmayan köpek sahipleri ne yapacakları bilemeyebilir. Bu yazımızda sizlere yavru köpek tuvalet eğitiminde çok işe yarayan köpek tuvalet pedi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sanılanın aksine tuvalet eğitimini hayatımızın büyük bir bölümde bizlerle olacak dostlarımıza öğretmek hiç de zor değil.

Köpeklerde aslında kediler gibi çok kısa sürede tuvaletlerini nereye yapacaklarını öğrenirler. Tabi ki kedilerin tuvalet eğitimini daha hızlı öğrendiklerinin altını çizmeden geçemeyiz. İlk defa yavru köpek sahibi olanların öncelikli olarak oldukça sabırlı olması gerekmektedir. Sabırsız olmaları hem kendilerine hem de aileye yeni giren yavru köpeğe zarar verebilir. Bolca sabrın yanında çokça sevginin olması da şarttır.

Köpek Tuvalet Pedi Ne İşe Yarar?

kedisesi kopek pedi 1Köpek tuvalet pedi ne işe yarar? Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu pedler tıpkı bebeklerin altını bağladığımız pedler gibidir. Tek farkı yavru köpeğinizin altını bağlamaya gerek yoktur. Tabi ki yavru köpeklerinin altını bağlayan köpek sahiplerinden de haberimiz var. Tuvalet eğitimi ilk andan vermeye başlamak önemlidir. Öncelikle onun için güvenli bir alan oluşturmanız gerekir. Bu alan içerisinde ona ait oyuncakların olması kendini güvenli hissetmesini sağlayacaktır. Mama ve su kaplarını da yine alana koyabilirsiniz. Uygun bulduğunuz alanın belli bir yerine köpek tuvalet pedlerini koymalısınız.

Tuvaleti geldiğini anladığınız anda köpeğinizi bu pedlerin üzerine koyarak, tuvaletini yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Ortalama birkaç hafta en fazla bir ay içerisinde kendi kendine bu pedlere tuvaletini yapmayı öğrenecektir. İyice büyüdükten sonra zaten dışarı çıkaracağınız için pedler ile işiniz olmayacaktır. Burada unutmamanız gereken şey ise kirlenen pedleri sık sık değiştirmenizdir.

Köpek Tuvalet Pedleri Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

kedisesi kopek pedi 2Köpek tuvalet pedleri ne kadar süre kullanılmalıdır? Bu pedleri yavru köpeğiniz alışana kadar kullanmanızda fayda vardır. Birden kullanımı keserseniz, evin bazı yerlerine tuvaletini yapmak zorunda kalabilir. Zaman içerisinde kullandığınız ped sayısını azaltabilirsiniz. Böylelikle yavru köpeğiniz boş alanlar yerine pedin üzerine tuvaletini yapmaya iyice alışacaktır. Tabi ki bazı zamanlar evin başka alanlarına veya kucağınıza da tuvaletini yapabilir. Böyle bir durumda sakın ona ceza vermeye kalkmayın. Unutmayın ki o henüz bir bebek ve onun sadece size ihtiyacı var. Ceza vermek demek köpeğinizin güvenini sarsmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Yazımızı burada sonlandırırken bu bilgilerin sizlere faydalı olacağını umuyoruz. Hepinize dört patili evlatlarınızla musmutlu ömürler dileriz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.