[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpekler Depresyona Girer mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpekler Depresyona Girer mi?

Köpekler Depresyona Girer mi? Köpekler depresyona girer mi? Köpeklerde tıpkı insanlar gibi kendilerini birçok sebepten çok mutsuz ve güvensiz hissettiklerinde depresyona girebilir. Bu durumun tek farkı bizler olumsuz ve yıkıcı durumlar yaşadığımızda içimizdeki gidip bir psikologa gidip anlatabiliyorken köpekler için aynı durum söz konusu değildir. Keşke onlarda konuşabilse ve içlerinde kopan fırtınaları anlatabilse.

Köpeğinizi çok iyi tanıyorsanız onun davranışlarından mutsuz olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Tabi ki köpeğinizin mutsuz olması onun depresyonda olduğu anlamına gelmez. Dışarı çıkmak isteyen köpeğinizi o an dışarı çıkarmadığınızda veya oyun oynamak istediği zamanlarda uygun olmadığınızda da size küsüp mutsuz olabilir. Bu tip durumlar onların depresyonda olduğu anlamına gelmez. Ayrıca köpeğinizin sürekli mutsuz olması depresyondan önce ortada bir sağlık sorunu olduğuna da işaret edebiliyor olabilir. Bu yüzden karşılaştığınız olan dışı hareketleri veya tavırları iyi ayırt etmeniz gerekir. Her olumsuz durum depresyonda olduğu anlamına gelmez.

Köpeklerin Depresyona Girdiği Nasıl Anlaşılır?

Köpeklerin Depresyona Girdiği Nasıl Anlaşılır?Köpeklerin depresyona girdiği nasıl anlaşılır? Yapılan birçok araştırmaya ve uzman görüşe göre köpeklerinde bizler gibi depresyona girdiği kanıtlanmıştır. Evladımız yerine koyduğumuz köpeklerimizin depresyona girmesi oldukça üzücü bir durumdur. Eğer sizlerde köpeğinizin böyle bir durum yaşadığınızdan şüpheleniyorsanız, yazımızın devamını mutlaka okumalısınız. Bu durumun en büyük belirtilerinden biri enerji düşüklüğüdür. Yani köpeğinizin mama yemeye, oyun oynamaya hatta dışarı çıkmaya bile isteksiz olduğunu görürseniz, depresyondan şüphelenebilirsiniz.

Köpeğiniz sizi gördüğünde size koşarak gelmiyorsa, siz dışarı çıkıp eve geldiğinizde uyuyan köpeğiniz sizi görünce de uyumaya devam ediyorsa, kulakları sürekli aşağıdaysa aynı şekilde kafası da sürekli eğikse evet, evladınız depresyona girmiş olabilir. Tabi ki bu tür belirtiler bir sağlık sorununu da işaret edebilir. Bu yüzden bu bahsettiğimiz belirtiler sürekli varsa hiç zaman kaybetmeden veterinerinize gitmenizi öneririz.

Köpeklerin Depresyona Girme Sebepleri

Köpeklerin Depresyona Girme SebepleriKöpeklerin depresyona girme sebepleri arasında birçok sebep yer alabilir. Bize kalırsa en büyük sebep sevdiği ve bağlı olduğu insanı kaybetmektedir. Köpekler sahiplerini kaybettiklerinde o küçücük kalpleri parçalanır ve büyük bir acı yaşarlar. Öyle ki sahibinin mezarının başından ayrılmayan köpeklerin haberlerine çok denk gelmişsinizdir. Öte yandan aniden taşınma gibi durumlarda köpeğinizi etkileyebilir. Alıştığı çevreden ve hatta köpek dostlarından kopma onu büyük ölçüde olumsuz etkileyebilir.

Köpeğinizle yeterince vakit geçirmemeniz, oyun oynamamamız da depresyon için iyi bir nedendir. Eve yeni bir kardeşin yani bir köpeğin gelmesi veya aileye yeni bir bebişin katılması da köpeğinizin depresyona girmesine sebep olabilir. Her şeyden önce çok hassas olduklarını unutmamamız gerekir. Onlarında duygusu olduğunu ve onlarında kalbinin kırılabileceğini her zaman bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Hayat kısa! Dört patili evlatlarımızla mümkün oldukça daha çok vakit geçirmeli ve onları bol bol sevmeliyiz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Köpeğimin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarım yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz..

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.