[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun

Köpeğinize oyuncak seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedeceğim bu makalemde. Oyun oynamak köpeklerin eğlenmesini ve sosyalleşmesini sağlar. Son zamanlarda köpekler için birçok farklı oyuncak üretilmiş ve bu sayede keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Köpekler normal şartlarda sahipleri ile oynamayı ve eğlenmeyi daha çok sevmektedir. Fakat günlük hayatın temposu oldukça yoğun olduğundan dolayı insanlar hayvanlarıyla oyun oynamaya çok fazla vakit bulamamaktadır. Bu nedenle de oyuncaklar kurtarıcı olmaktadır.

Son zamanlarda köpekler için çok farklı ve enerjilerini atmalarında yardımcı birçok oyuncak üretilmiştir. İnternet üzerinden bunları sipariş verebilirsiniz. Uygun fiyatlara köpeğinizin kendini eğlendirmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncaklar onlar için aynı zamanda bir eğitim aracıdır. Özellikle de yavru köpeklerin eğitilmesinde oyuncaklar oldukça yardımcıdır.

Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun
Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun

Köpeğinizin Hareketlerini Gözlemleyin

Köpeğinize oyuncak alırken bazı konularda dikkat etmelisiniz. Köpeğinizim nasıl oyuncaklara ilgisinin olduğunu bilmelisiniz. Dikkatini çeken renkleri, oyun türlerini bildiğinizde seçim yapmanız çok daha kolay olacaktır. Köpeğinizi oyun oynarken gözlemlemelisiniz. Eğer parçalamayı yırtmayı ve sert hareketleri seviyorsa ona daha dayanıklı malzemelerden yapılmış sert oyuncaklar almayı tercih etmelisiniz.

Eğer ısırma koparma gibi özelliği yoksa çok daha yumuşak malzemeden üretilmiş pelüş malzemeli oyuncakları daha çok seveceğinden emin olabilirsiniz. Köpeğinizin ilgisini çekecek olan bir oyuncak seçimi yaparsanız çok daha hareketli olmasını ve enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Eğer sizin de sevimli dostunuz ile oyun oynayacak vaktiniz varsa yapmanız gereken onu hareketlendirecek ve sizin de eğlenmenizi sağlayacak olan frizbi oyuncakları almaktır. Bu sayede hem siz hem de köpeğiniz oldukça eğlenceli vakit geçireceksiniz.

Enerjisini Atmasını Sağlayın

Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun
Köpeğinize Oyuncak Seçerken Dikkatli Olun

Köpeğinize alacağınız ve almış olduğunuz oyuncakların sayısını biliyor olmanız da önemlidir. Çünkü sayılarında bir eksilme olduğunda bu, köpeğinizin karakteri hakkında da sizlere bilgi verecektir. Ayrıca saklama gereksinimi duyması psikolojisi hakkında da bilgi vermektedir. Bu nedenle oyuncak alırken bazı konularda hassas olmalısınız. Seveceği, ilgisinin olacağı gelişimine katkıda bulunacak ve enerjisini iyi bir şekilde atacağı bir seçim yapmanız çok daha iyi olacaktır.

Ayrıca yutma ihtimalini de her zaman göz önünde bulundurarak o kadar küçük oyuncaklar tercih etmeyin. Sürekli yanında olamayacağınız sevimli hayvanınızın siz yokken de keyifli bir şekilde oynamalı ve aklınız onda kalmamalıdır. Bu nedenle oyuncak seçiminizi doğru yapmaya özen göstermelisiniz.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

2 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.